iPhone Kırılmasında Hız Rekoru


08 Temmuz 2007 Pazar 13:00
ABONE OL
iPhone Kırılmasında Hız Rekoru
Öncelikle ilk hedeflerden birisi AT&T’ye ait SIM kart olmadan telefonu çalıştırabilmekti. Bunu iTunes yazılımının Windows altında birkaç koduyla oynayarak iPhone sistemini, Windows’un hosts dosyası üzerinde yapılan bir değişiklikle ana ağa bağlanmadan başaran iPhone "ilgilileri" birkaç haftaya kadar belki sisteme tamamen erişilebilmesini sağlayabileceklerini düşünüyorlar. Tabii yollarında hiç engel yok değil. Zira şu an için elde, binbir türlü zorlukla bilgisayara bağlanabilen ve elle çok ince lehimler gerektiren; ama buna rağmen henüz tam oalrak işlemeyen bir port var.

Bir Konsol Yeter mi?

iPhone’un ilk dokuz gün içinde kök kullanıcı şifrelerine erişilmesi ve üzerine bir seri konsol "bulunduğunu" söyledik. Fakat şu an için bu konsol büyük bir gelişme gibi görünse de birçok komutu çalıştırmadan "erişim engellendi" hatası veriyor. Bu kısa süre içinde önemli gelişim gösteren iPhone yüklenecek bir sistem görüntüsünü ise bir koruma sebebiyle çalıştırmıyor. Şu an için iPhone’u özgürleştirmek için birkaç farklı yöntem uygulanıyor; fakat hangisinin duvara toslayıp hangisinin yola devam edeceğini zaman gösterecek.

Bu arada, burada anlatılan işlemlerin (seri port başına lehim yapıp kullanılır hâle getirmek hariç) henüz donanımsal değişiklik içermediğini belirtelim. Yani iPhone uzmanları şu sıralarda nazik yöntemleri deniyorlar. Gün gelir, devran döner; bakarsınız daha farklı yöntemler gelişir. Bekleyip göreceğiz.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Apple’nın Tekelci Zihniyeti ve Fahiş Fiyatlarından Nefret Ediyorum.
No i-poD
No Mac
No i-phone

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Hayret ya. daha kimse isiniz gucunuz iPhone oldu, baska haber bilmezmisiniz, SDN kendine gel gibi sacmasapan yorumlar yapmamis! Adamlar haber yapio iste daha naapsinlar!

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Bu yukardaki yorumları yazanlar hiç apple ürünü kullandımı diye sormak isterim… 🙂

" iPhone Kırılmasında Hız Rekoru konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone Kırılmasında Hız Rekoru ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone Kırılmasında Hız Rekoru ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Thodex borsasına para yatıranlara ne olacak? Thodex borsasına para yatıranlara ne olacak?
  2. 2 Samsung Galaxy Tab A7 incelemesi Samsung Galaxy Tab A7 incelemesi
  3. 3 BİM'de satılacak drone'u inceledik BİM'de satılacak drone'u inceledik
  4. 4 Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet! Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet!
  5. 5 Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme! Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme!
  6. 6 Apple yeni ürünlerini tanıttı! Apple yeni ürünlerini tanıttı!
  7. 7 Ali Babacan çekiminin arka planı! Ali Babacan çekiminin arka planı!
  8. 8 BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik! BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik!
  9. 9 Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme! Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme!
  10. 10 Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık! Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık!