iPhone kullanıcıları bu mesaja dikkat!


21.04.2017 09:00:00
iPhone kullanıcıları bu mesaja dikkat!

Son birkaç yıldır, iPhone kullanıcılarını hedef alan kimlik avı saldırıları giderek artmaya başladı. Kullanıcılar ve hackerlar arasındaki bitmeyen savaş, kedi-fare oyununa döndü. Kullanıcılar sahte iletiler konusunda daha dikkatli hale geldikçe, siber suçlular daha inandırıcı e-posta ve mesajlar göndermeye başladılar

Sahte metin mesajına dikkat!

Reddit forumlarında yer alan bir konuya göre bazı iPhone kullanıcılarının Apple’ın kimliğinin geçici olarak devre dışı bırakıldığını bildiren metin mesajları aldıkları ortaya çıktı. Mesaj, kullanıcıların bir bağlantıyı ziyaret ederek iCloud hesaplarına ulaşabileceklerini belirtiyor.

17-04/21/iphone-spam-mesaj-555x356.jpg

Mesaj ile birlikte gelen bağlantıya tıklandığında kullanıcılar kredi kartı bilgilerini girebilecekleri bir sayfaya yönlendiriliyor. Kart bilgileri girildiğinde hackerler bütün bilgileri kopyalamış oluyor. Kullanıcıların bu tarz mesajlara itibar etmemeleri gerekiyor. Çünkü Apple, kullanıcılara bu tarz mesajlar göndermiyor.

17-04/21/sahte-apple-sitesi-552x540.jpeg

Gelen bu mesaj geçen yıl İngiltere’de yaşanan bir kimlik avı girişimi ile benzerlik taşıyor. Orada, kullanıcılara Apple kimliğinin süresinin dolacağını belirten dolandırıcılar, bu işlemi durdurmak için kullanıcıları Apple’ın web sitesine benzeyen bir sayfaya yönlendirmişlerdi.

:: Bu tarz bir dolandırıcılık girişimi ile karşılaştığınız mı?

 


 • yazarİlker Çiftçi

  2009'dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “iPhone kullanıcıları bu mesaja dikkat!” üzerine 4 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   buna ya çocuk tıklar ya da 90 yaşındaki nine

  2. SDN Okuru dedi ki:

   buna giriş yapandaki beyni kuşa taksan kuş ters uçar 😀 domain ismine bakmaları yeterli. Zaten görsellerden bile belli.

  3. SDN Okuru dedi ki:

   gelen mesaja niye kredi kartı bilgilerini gireyim ki 😀

  Yorum yazın

  Geri bildirim