Okunma

iPhone Sahipleri EDGE’siz Kaldı


01 Şubat 2008 Cuma 22:00
iPhone Sahipleri EDGE’siz Kaldı

Eski adı Cingular olan ve iPhone‘un resmi olarak kullanılabildiği tek mobil şebeke olma özelliğini taşıyan Amerika’nın en yaygın mobil ağlarından AT&T‘nin veri iletişim ağı geçtiğimiz Perşembe günü 9 saatlik bir kesintiye uğradı. 18 eyaletle etkisini gösteren kesinti sonucu iPhone ve Blackberry sahipleri EDGE ve UMTS iletişimine erişemedi.

AT&T tarafından kesintinin sebebi veya ne kadar kullanıcının etkilendiği gibi bilgiler verilmezken, yabancı kullanıcılar 3G‘den yoksun kalınc,a forumlar birbirine girdi. Resmi bir açıklama olmasa da, herkes tarafından suçlanan taraf yazılımı kırılmış iPhone kullanıcıları. Kullanıcılar arasındaki genel kanı, iPhone kullanıcılarının ağa fazla yüklendiği ve ağın bu yüzden çöktüğü yönünde. Uzmanlar tarafından bu yönde bir açıklama yapılıp yapılmayacağı ise belirsiz.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net




yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPhone Sahipleri EDGE’siz Kaldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone Sahipleri EDGE’siz Kaldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone Sahipleri EDGE’siz Kaldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "