Okunma

iPod ve iPhone’un Satış Karnesi


20 Mart 2009 Cuma 09:01
iPod ve iPhone’un Satış Karnesi

Çıktığı günden bu yana teknolojik bir ürün olmasının dışında pazarlama harikası ve moda ikonu haline gelen Apple iPod ve iPhone’un satışları artarak yoluna devam ediyor. Apple’dan aldığı resmi satış raporlarını derleyen eMarketer’ın elde ettiği sonuç, rakipleri ürkütmek için yeterli.


Apple, bugüne kadar 200 milyona yakın iPOD satmayı başardı.

Dünya genelindeki satışlar baz alınarak hazırlanan rapora göre ilk olarak 2001 yılında piyasaya çıkan iPod o yıl 125 bin adet satarken 2008 satışı 55 milyonu geçiyor. iPhone’daki çıkış için aklınıza gelen olumlu herhangi bir sıfatı kullanabilirsiniz. 2007 Haziran’ında piyasaya çıkan iPhone o yıl 3 milyon 700 bin adet satarken 2008’deki satışı tam 13 milyon 675 bin adet. Ürünlerin hangi yıl ne kadar sattığı bilgisini hazırladığımız tablodan inceleyebilirsiniz.

:: iPod ya da iPhone’unuz var mı?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPod ve iPhone’un Satış Karnesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPod ve iPhone’un Satış Karnesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPod ve iPhone’un Satış Karnesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "