Okunma

iPhone sayesinde hırsızı yakaladılar!


18 Mayıs 2017 Salı 09:00
iPhone sayesinde hırsızı yakaladılar!

Geçtiğimiz hafta Kaliforniya‘da düzenlenen Coachella Festivali‘nde inanılmaz bir olay yaşandı. Diğer her büyük çaplı organizasyonda olduğu gibi, hırsızlar katlımcıların değerli eşyalarına göz diktiler. Bu kötü niyetli insanlardan biri olan Reinaldo de Jesus Henao ise tek başına 100’ün üzerinde akıllı telefonu çaldı.

iPhone’umu Bul ile hırsız yakalandı!

Festival sırasında tek başına 100 cihazı çalan hırsızın sonunu ise iPhone’umu Bul özelliği getirdi. Birçok kişi cihazlarının ortada olmadığını görünce uygulama ile iPhone’larını aradılar. Cihazların hepsi tek bir noktada görününce anında polise haber verdiler.

Sırt çantası ile olay yerinden uzaklaşan 36 yaşındaki Reinaldo de Jesus Henao ise verilerden yararlanan polisler tarafından çok kısa bir süre içerisinde yakalandı. Cihazlarsa sahiplerine aynı hızla geri verildi.

:: Siz bu ilginç olay hakkında ne düşünüyorsunuz?


yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

“iPhone sayesinde hırsızı yakaladılar!” üzerine 17 yorum

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Teknik olarak uygulama sayesinde bulunmuş

 2. SDN Okuru dedi ki:

  reklam değil haber. sırf "iphone" yazdığı için reklam mı olması gerekiyor?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ya androidte var diyorlar şakasısınız arkadaşlar ya gidin bi apple kullanın bir ay bakın bakalım kalite ve telefon neymiş bende eskiden Samsung kullanıyordum 2 senedir elimde 6 plus var mükemmel telefon yapıyor adamlar kasma sorun hiç bir şey Yok kalite kamera hız mükemmel kusruma bakmayınca ben 2 senedir bir Samsung veya başka android telefon alacak kadar zengin değil bi iPhone alırım 7 8 sene kullanım bu kadar basit

 4. SDN Okuru dedi ki:

  aynı özellik androidde de var apple a çalışmayalım

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Vay be, büyüksün apple

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Android'e bok atmaktan başka bildiğiniz bir şey var mı acaba? Samsung da OEM kilidini kaldırmadıkça telefonu servis hariç kimse açamıyor. Bilen bilmeyen herkes konuşmuş boş boş. OEM kilidi aktifken telefona Bootloader da hiç bir şekilde format atıp da açamıyorsunuz. Ne de ODIN ile yazılım atabiliyorsunuz. Ağzı olan konuşmasın. Bilgisi olan konuşsun. Kaç defa telefonumu buldum bu şekilde.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  android de de var telefonumu bul özelliği, ama pek kullanışlı değil aktif etmeyi bulamadım.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Androidde göstermelik var maalesef. M4 Aqua çalındığında konum olarak 3-4 saat önceki konumu gösteriyordu . Zaten androidi istediğin kadar takip uygulaması olsun, sıfır haline getirip kullanmak çok kolay .

 9. SDN Okuru dedi ki:

  İşte bizim kızılay telefon borsacısı

 10. SDN Okuru dedi ki:

  androidde bu kadar kapsamlı değil yeni bi rom atar çözer meseleyi ios de hiçbir şekilde aktif edemiyorlar bulamasanda çalana da yar olmuyo telefon yani

 11. SDN Okuru dedi ki:

  dandroid olsa yerinde yeller eserdi 😀 özgürrlükkk yeaaaaaa diyen çor çocuk gelir şimdi.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  android cihazımı bul'un çalışması için yanında bir adet de iphone çalınması lazım 🙂

 13. SDN Okuru dedi ki:

  İnsanların özel eşyalarını, onlara hissettirmeden çalacak kadar profesyonel ama iphone gibi güvenlikte en üst seviye olan telefonu çalacak kadar salak.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Androidde yok sanki..

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Aynı özerklik androidde de boş bi haber sadece reklam var

 16. SDN Okuru dedi ki:

  sanki diğer telefonlarda böyle özellik yok hahaha 🙂 lafa bak iphonumu bul. bizimkindede telefonumu bul var 🙂

Yorum yazın

Geri bildirim