Okunma

iPhone SDK Yayınlandı


06 Mart 2008 Perşembe 22:00
iPhone SDK Yayınlandı

 

Apple iPhone için üçüncü parti yazılım ve uygulamaların yolunu açacak olan iPhone Software Development Kit (SDK) bugün itibarıyla yayınlandı. Bugün yapılan açıklamaya göre artık push e-posta, takvim ve kişiler, global adres listeleri, Cisco IPsec VPN, Sertifikalar ve Tanımlamalar, WPA2 üzerinden 802.11x destekleyen iPhone, ayrıca Microsoft ActiveSync üzerinden Microsoft Exchange‘i de bünyesine katarak çok daha güçlü bir hale geldi.

Hazırlanan üçüncü parti uygulamaların son kullanıcıya ulaşması ise, iPhone ve iPod Touch için 2.0 güncellemesiyle birlikte olacak. Bu güncellemenin tarihi ise haziran olarak verilmiş durumda.

Spore iPhone’da

iPhone için ilk üçüncü parti oyun ise, EA Games‘in merakla beklenen yapımı Spore olacak. Eylül ayında çıkacak olan ve ilginç kurgusu ile adından uzun zamandır söz ettiren Spore, iPhone SDK ile hazırlanmış olup 18 bölüm içerecek.

Yazan: Erhan Kahraman
Bilgi İçin: iPhone Dev Center
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

Geri bildirim