iPhone SE 3 neden çıkmayacak? İşte yanıtı


13 Mart 2021 Cumartesi 15:37
ABONE OL
iPhone SE 3 neden çıkmayacak? İşte yanıtı

iPhone SE 2020, Apple için sıra dışı bir telefondu. Hayranları yıllardır daha uygun fiyatlı bir iPhone arayışı içindeydi ve şirket, orijinal iPhone SE’den dört yıl sonra nihayet iPhone meraklılarını bu cihazla memnun etmeyi başardı.

Apple’ın söylediği gibi iPhone 13 serisi ile iPhone 12 ailesi arasındaki ilişkiden farklı olarak, yakın zamanda “uygun fiyatlı” bir iPhone beklenmiyor. Bu neden yakın tarihte iPhone SE‘nin devamını görme olasılığının düşük olduğu düşünülüyor. Bu sebeple Apple’ın 23 Mart’ta yeni cihazlarını ortaya çıkaracağı etkinlikte, bir iPhone SE 3 görmemiz pek olası değil.

Jon Prosser, tanıtılacak ürünleri sızdırdı

Hatırlayacağınız üzere iPhone SE 2020, geçen yıl Mart ayındaki iPad Pro etkinliğinde tanıtılmadı. Uygun fiyatlı akıllı telefon bunun yerine Nisan ayında farklı bir şekilde tanıtıldı.

Ayrıca 23 Mart’taki gerçekleşmesi beklenen etkinliğin henüz resmi olarak onaylanmadığını belirtelim. Öte yandan Jon Prosser’ın sızdırdığı bilgilere göre, yeni iPad Pro, Apple AirTags, Apple’ın AirPod‘larının yeni bir sürümünün ipucu verdi.

2021 için bu listede yer almayan iPhone SE 3 için TechRadar’a göre bir dizi olası neden var.

iPhone SE 2020 Wi-Fi 6

1. Çok erken 

İlk neden, önümüzdeki etkinliğin yeni bir iPhone SE için süper hızlı bir geri dönüş olacağı olarak düşünülüyor. İlk Özel Sürüm iPhone, markanın iPhone 7 serisinin yanı sıra daha uygun fiyatlı bir telefon denediği 2016 yılında geldi. Sonra o alemde uzun süre sessizlik oldu. Birkaç iPhone SE 2’ye dair söylenti ortaya çıktı. Ancak başlangıçta telefonu ne zaman göreceğimize dair net bir belirti yoktu. Sonunda dört yıl aradan sonra, bu yüzden Apple bunu yıllık bir ilişki haline getirmeye niyetli görünmüyor.

iPhone SE 3 için daha hızlı bir geri dönüş olabilir. Bu nedenle temelde yeni bir modelin gelmesi için dört yıl beklenmeyeceği düşünülüyor.

2. Herhangi bir söylenti yok

iPhone SE 2 gelmeden önce, daha ucuz bir iPhone’dan ne beklememiz gerektiğine dair çeşitli sızıntılar ve söylentiler duyuldu. İlk başta adından iPhone 9 olarak bahsedilen cihaz, iPhone SE 2020 olarak tanıtıldı.

Uygun fiyatlı yeni bir Apple telefon görecek olursak, en azından bazı kaynaklardan daha sağlam bilgiler gelmesi bekleniyor. Şu anda konuyla ilgili kesin bir şey yok, bu yüzden en erken 2022’ye kadar beklememiz gerekiyor.

3. Fazla parçalar nerede?

Dikkate alınması gereken bir diğer husus, Apple‘ın iPhone SE telefonlarının temeli için eski modelleri kullanıyor olması. Bu durum daha ucuz telefonları yapmak için eski tasarımları ve parçaları yeniden desteklediği anlamına geliyor.

Örneğin, orijinal iPhone SE, iPhone 5S ile aynı tasarıma sahipken, iPhone SE 2020, iPhone 8 ile aynı tasarıma sahipti. Bu telefonların her ikisi de, tasarımlarını taklit ettikleri modellerden en az iki yıl sonra çıktı. Bu SE serisi için bir model olacaksa, iPhone SE 3‘ün, Apple’ın iPhone 8’den sonra sunduğu bir sonraki tasarım yenilemesi olan iPhone X‘in tasarımını taklit etmesini bekleniyor.

Techradar’a göre dolayısıyla Apple, eski tasarımları, özellikleri ve bunun gibi telefon parçalarını yeniden düzenlemeye devam etmeyi planlıyorsa, bir sonraki model için muhtemelen birkaç yıl beklememiz gerekecek.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
5 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
30 gün önce

İPad mini 6 gelmeyecek mi?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
30 gün önce

İphone se2020 plus 2021 2. 6 ayında tanıtılması bekleniyordu ??

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
29 gün önce

İphone se plus da olmayacak mı 8 plus gibi olacak olan

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
29 gün önce

SE Modeli artık çıkmaz. Artık yılda 4 adet iphone geliyor. Iphone mini serisini SE olarak düşüneceksiniz.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
28 gün önce

Ayə çəkilin Bəşir gəlir

" iPhone SE 3 neden çıkmayacak? İşte yanıtı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone SE 3 neden çıkmayacak? İşte yanıtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone SE 3 neden çıkmayacak? İşte yanıtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  2. 2 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  3. 3 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  4. 4 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  5. 5 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  6. 6 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  7. 7 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  8. 8 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  9. 9 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  10. 10 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme