Okunma

iPhone Uyumlu Akıllı Saat


12 Mayıs 2012 Perşembe 08:30
iPhone Uyumlu Akıllı Saat

Gün içerisinde belki de onlarca kez telefonu cebimizden saate bakmak ya da birinin arayıp aramadığını görmek için cebimizden çıkarıp bakıyoruz. Her gün yeni bir icat yapılan günümüzde bu durumu ortadan kaldıracak pratik bir çözüm olması gerekiyordu.

Daha önce de InPulse adlı Android uyumlu akıllı bir saat tasarlayan Eric Migicovsky, tasarladığı Pebble adlı saatle de cebinizi bir bakıma kolunuza taşıyor diyebiliriz. Pebble’ın, hem iPhone hem de Android’le uyumlu olduğunu vurgulamakta fayda var. Bluetooth 2.1+ EDR özelliği bulunan Pebble, çoklu uygulama çalışmasına izin vermesinin yanısıra 144×168 çözünürlüğe sahip ekranı, 4 adet butonu, titreşim özelliği ve 3 doğrultulu ivmeölçeri ile son derece donanımlı bir cihaz.

Proje aşamasında olan Pebble için, Kickstarter sayfası üzerinden 100.000 dolar yatırım toplanarak gerçeğe dönüştürülmeyi hedeflenmişti. Proje, bu miktarı ilk 2 saat içerisinde toplamayı başardı. İlk günü biterken ise 500.000 dolar gibi dikkat çekici bir rakama ulaşmayı başaran Pebble, cep telefonunuzdaki uyarıları göstermenin dışında birçok farklı fonksiyona da sahip.

Geliştiriciler için yazılım kiti de yayınlanacak olan Pebble için isteyen geliştiriciler kendi uygulamalarını da geliştirebilecek. Projeye 140 dolar yatırım yapanların proje hayata geçirilir geçirilmez bir adet bu saatlerden alacağını da hatırlatmamızda fayda var.

:: Pebble hakkında ne düşünüyorsunuz?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}


yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

4 yorum - “iPhone Uyumlu Akıllı Saat”

 1. alike03 dedi ki:

  Ben bu saati ***** />
  Bu saat sadece iPhone icin degil. Bu saati Androiddede ***** />
  Bluetooth üzerinden baglanti kuruyor ve bataryasi 1 hafta ***** />
  Eger programlamayi biliyorsan bu saat icin kendin program yazabiliyorsun.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sony smart watch daha iyi

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia içinde İsteriz..

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Süper bişey çıkarçıkmaz alıyorum

Yorum yazın

Geri bildirim