Okunma

iPhone Ve iPod Araçları


30 Kasım 2010 Salı 17:00
iPhone Ve iPod Araçları

Apple’ın iPod, iPad, iPhone gibi modelleri ve İnternet servisi iTunes, modern dünyanın fenomenleri(Çocuklar Ne İstiyor) haline geldi. İlgi arttıkça, bu tür modellerle bilgisayar arasında köprü inşa etme gereği de artıyor ve yeni bir yazılım kategorisi doğuyor. Şimdi bu ilginç uygulamalardan en popüler olanları inceleyeceğiz.

 

Hepsine Hükmedecek Yazılımlar

Yazılımların çoğu iPod’un müzik becerilerine hitap etmesine rağmen, iPhone ve iPad gibi cihazlarla da kullanım mümkün. Üçlü, aynı altyapı ve işletim sistemini paylaştığı için, indirdiğiniz araçlardan hemen hemen tüm Apple ürünlerinde faydalanabilirsiniz.

TouchCopy

TouchCopy sayesinde bilgisayardaki müzik dosyalarınızı, şarkı listelerinizi ve videolarınızı PC ve iPod/iPad/iPhone arasında dolaştırmanız mümkün. Sadece bu tür veriler değil, albüm, şarkı bilgileri ve şarkı sözleri de transfer edilebiliyor. Kritik veri yedeklemesi ve fotoğraf transferleri de TouchCopy ile mümkün. 15 Günlük deneme süresi olan yazılım, tam lisans için 25 dolar talep ediyor. Touch Copy’i denemek için buraya tıklamanız kafi.

 

Dream MKV Convertor

Bilgisayar ve iPod/iPhone sahiplerinin en gözde araçlarından biri olan Dream MKV Converter, sıkça karşılaştığımız MKV medya formatını AVI, WMV, MP4, MOV, 3GP/3G2, MPG, MPEG, VOB, TS, H.264, FLV, MP3 gibi bilindik yüzlere çeviriyor. Böylece iPod, IPhone, Zune, PSP ve MP4 çalarlarla uyum oluşuyor. Ücretsiz olan yazılım, videolara Dream MKV işaretini eklemek dışında sizi rahatsız etmiyor. Bağlantıyı tıklayarak edinebilirsiniz.

 

Xilisoft HD Video Converter

HD’nin ortaya çıkmasıyla olmasıyla gereksinimler ve talepler de değişti. Xilisoft HD Video Convertor da yeni ihtiyaçlara karşılık verip, pek desteklenemeyen HD video dosyalarını, HD ASF Video, HD AVI Video, HD H.264 Video, HD Quick Time Video ve HD MPEG4 Video formatlarına dönüştürüyor. Yazılımı, bu satırlara tıklayarak deneyebilirsiniz. Tam sürüm fiyatı ise 40 dolar seviyesinde.

 

CopyTrans Doctor

CopyTrans Doctor, müzik dosyaları başta olmak üzere iPod’da, yapısal bütünlüğü tehdit eden veri hatalarını bulup onarabiliyor. Müzik kütüphanesi, çeşitli kayıt hataları ve yarı silinmiş (performansı tehdit eden) iPod/iPhone uygulamaları, Copy Trans Doctor’un gözünden kaçmıyor. Ücretsiz yazılımı bu satırlardan edinebilirsiniz. Eğer tüm fonksiyonları isterseniz, 40 doları gözden çıkarmanız gerekecek.

 

:: iPod’dan daha etkin yararlanmak için bir yazılım kullanıyor musunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPhone Ve iPod Araçları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone Ve iPod Araçları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone Ve iPod Araçları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "