Okunma

iPhone XS ve XS Max parçalarına ayrıldı!


22 Eylül 2018 Cumartesi 08:00

iPhone XS modelinin parçalarına ayrıldığını ve bu sayede Apple’ın batarya yapılan değişikliğin ortaya çıktığını kısa bir süre önce sizlere duyurmuştuk. Bu kez en büyük ekrana ve fiyata sahip olan iPhone XS Max parçalarına ayrıldı.

Cihazları parçalarına ayırarak tamir edilebilirlik puanı belirleyen iFixit ekibi, iPhone XS ve iPhone XS Max’ı konuk etti. Ancak, öncesinde yukarıdaki linkten iPhone XS Max kutu açılış videomuza ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

iPhone XS ve iPhone XS Max, iFixit’in konuğu oldu!

iPhone XS Max modelinde L şeklinde bir batarya kullanılmaya devam ediliyor. Ancak, iPhone XS ile benzer şekilde iPhone X’un aksine bu batarya tek parça halinde. Bilmeyenler için: iPhone X’da batarya iki hücreden oluşuyor.

Bunun yanı sıra Apple’ın kamera sensöründe değişiklik yaptığı görülüyor. Apple, iPhone modellerinin söküm şeklinde herhangi bir değişikliğe gitmediği için yeni iPhone modelleri, önceki modeller ile benzer bir tamir edilebilirlik puanı aldı.

Bu kapsamda iFixit’in iPhone XS ve XS Max için puanı 10 üzerinden 6 oldu. Yine cihazın alt kısmında yer alan iki vidayı söktükten sonra, iPhone’un ekranını bir vakum yardımıyla yukarı doğru kaldırarak cihazın iç kısmına ulaşmak mümkün.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPhone XS ve XS Max parçalarına ayrıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone XS ve XS Max parçalarına ayrıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone XS ve XS Max parçalarına ayrıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "