Okunma

iPhone’a Ses Kontrol Uygulaması


13 Ağustos 2009 Perşembe 06:24
iPhone’a Ses Kontrol Uygulaması

iPhone, çeşitli firmaların ya da geliştiricisi Apple‘ın hazırladığı uygulamalarla birlikte kendini geliştirmeye devam ediyor. Fonix Corporation adlı yazılım firmasının hazırladığı iSpeak 1.4 adlı yazılım da, bu geliştirme işini başarıyla devam ettireceğe benziyor. Yazılım, iPhone ve iPhone 3G üzerinden ses kontrolü ve telefonun ses tanımlaması yapmasını sağlıyor.

 

Örneğin “Ara Ahmet İşyeri” dediğimizde yazılımi Ahmet adlı kişinin iş yeri telefonunu aramaya başlıyor. TTS (Text-to-speech) teknolojisi cümleyi kelime kelime bölerek kelimelerin tanımlamalarını karşılaştırıyor ve uygun tanımları mevcutsa arama işlemini gerçekleştiriyor.

Yazılımın Apple Store‘da $2.99‘lık bir fiyatı var.

:: Bu yazılım hakkındaki görüşlerinizi forumda paylaşın.
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “iPhone’a Ses Kontrol Uygulaması”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    böyle bir yazılım yok maalesef appstore da

" iPhone’a Ses Kontrol Uygulaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone’a Ses Kontrol Uygulaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone’a Ses Kontrol Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "