Okunma

iPhone’da Fotoğraflara Özgürlük


28 Ocak 2011 Cuma 11:30
iPhone’da Fotoğraflara Özgürlük

Akıllı telefonlar artık fotoğraf performansları ile dijital kameralarla yarışacak düzeye geldi. Hatta birçok üst düzey cep telefonu ile giriş seviyesindeki dijital kameralardan çok daha net ve kaliteli fotoğraflar çekebilmek olanaklı.

Ancak bu fotoğafların yönetilmesi ve arşivlenmesi konusu hemen herkes için sıkıntı yaratan bir durum olmuştur. Buna bir de mobil cihazınızın kullanışsızlığı ya da iOS için ele alırsak kısıtlamaları eklenince, albümlerinizi yönetmek için bilgisayara ihtiyaç duymanız kaçınılmazdır.

PhotoAlbums+

Apple’ın kısıtlamaları nedeniyle kullanıcıları epey zorlayan hususlardan biri de fotoğraf galerilerinin özgürce yönetilememesidir. Telefonunuzda çektiğiniz fotoğraflar için iOS’li cihazlarda galeriler oluşturmak hatta bu galeriler arasında görselleri taşımak, kopyalamak veya silmek ne yazık ki olanaksız.

Normal şartlarda bunun için her seferinde iTunes’a bağlanmak zorundasınız. Tabi iPhone’unuzda PhotoAlbums+ isimli mobil uygulama bulunmuyorsa.

iPhone’da Albümleri Özgürce Düzenleyin

PhotoAlbums+, AppStore’da yer almayan ve sadece Jailbreak işlemi görmüş iOS’li mobil cihazlarda çalışan bir uygulama. Yazılım sayesinde iTunes’a ihtiaç duymadan, telefonunuzun arayüzünü kullanarak fotoğraf albümleri oluşturabilir yahut daha önce iTunes üzerinden oluşturduğunuz albümlere erişerek üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz.

Hayli kullanışlı olan programı kullanarak yeni fotoğraf ve video albümlerini kolayca oluşturabiliyorsunuz. Albümleri silmek, içerisinden fotoğraf veya video taşımak PhotoAlbums+ ile son derece keyifli.

Albümlere Parola Desteği

Oluşturduğunuz albümlere parola atayabilmeniz de mümkün. Böylece yazılım aynı zamanda multimedya içerikler için bir güvenlik uygulaması haline de gelmiş oluyor. Ayrıca albüm içersindeki resimlerin önizlemesini şifresiz dizinlerde görebiliyorsunuz.

İndirme Sayfası

Yalnıca Cydia Store üzerinden indirilebilen yazılım, iPhone, iPad ve iPod Touch ile sorunsuz çalışabiliyor. 2.99$ fiyat etiketi ile satılan PhotoAlbums+’ın web sayfasına burada yer alan bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz.


Uygulama iOS’li cihazların arayüzü ile başarılı bir şekilde entegre edilmiş. Fotoğraflar ve Kamera yazılımları altından program işlevlerini hızlı bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

 

:: Uygulamayı başarılı buldunuz mu?

 

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “iPhone’da Fotoğraflara Özgürlük”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Şifreyi unutursak ne yapmak gerekir ben unuttumda 🙁

  2. SDN Okuru dedi ki:

    haber gercekten ilgi cekici fakat urunun ucretli oldugunu basta koysaniz gercekten daha iyi olur.

" iPhone’da Fotoğraflara Özgürlük konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone’da Fotoğraflara Özgürlük ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone’da Fotoğraflara Özgürlük ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "