Okunma

Türkçe iPhone’un Diyeti


24 Kasım 2008 Pazartesi 22:35
Türkçe iPhone’un Diyeti

iPhone Software 2.2 ile beraber, resmi olarak Türkçe dil desteği de gelmiş oldu. Böylece, İngilizce bilmeyen iPhone kullanıcıları, cihazlarına daha da hakim olabilecek ve tehlikeli hataları yapmaktan kaçınacaklar. Bu haber, iPhone tutkunları için gerçekten de en güzel gelişmelerden biriydi. Ancak, her güzel şeyin bir kusuru olduğu gibi, bu gelişmenin de ilk şokunu yaşamış bulunuyoruz. Lafı uzatmadan acı haberi verelim; iPhone‘unu Türkçe olarak kullananlar, YouTube uygulamasını kullanamayacaklar.

Çözümü Var!

Üzülmenize hiç gerek yok. Derdi veren Apple, dermanını da eksik etmemiş. Biraz amelasyon olacak ama yapmanız gerekenler şunlar; iPhone‘un dilini tekrar İngilizce yaptığınızda YouTube videolarını yeniden izleyebiliyorsunuz.

:: Apple’cıların yüzü bir gün güler mi dersiniz? Forumda dertleşelim.

Güncelleme: An itibarı ile sorun ortadan kalkmış gibi görünüyor. (2 Aralık 2008)

Yazan: Hakkı Alkan
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Türkçe iPhone’un Diyeti”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  zaten ingilizce kullanamayan warsa kullanmasın bu gadgeti

 2. SDN Okuru dedi ki:

  valla hiç umrumda değil youtube maps street olduktan sonra

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Kahroldum 😀

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Her youtuba girmek için bu işi yapmak zorunda mıyız?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Amelasyon :D:D:D:D
  Zaten bi işi tam yapsalar şaşarım

 6. SDN Okuru dedi ki:

  amelasyon 😀

" Türkçe iPhone’un Diyeti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türkçe iPhone’un Diyeti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türkçe iPhone’un Diyeti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "