Okunma

Mobil Oyununda Yeni Yıldız


03 Şubat 2009 Salı 21:45
Mobil Oyununda Yeni Yıldız

İnsanların oyun alışkanlıkları mobil internet deneyimi geliştikçe değişiyor. Eskiden 8 bitlik konsollarda oynadığımız oyunların kat be kat iyileri cep telefonlarımızda mevcut. Gerçi o zaman cep telefonu da yoktu ya, neyse. Sonuçta ceplerimize kadar giren aygıtlarda oyun da önemli bir sektör haline gelmiş durumda.

Yeni Yıldız Kim?

Bu sektörün parlayan yıldızı ise, birçok kişinin doğru tahmin ettiği üzere, Apple’ın iPhone ürünü. Satın alanların, daha iyi kullanabilmek için yazılımlarına milyonlarca dolar bayıldığı Apple iPhone, mobil oyun satın alma işlemlerinin %14’ünün gerçekleştiği platform haline gelmiş durumda. iPhone kullanıcılarının %33‘ü geçen Kasım ayında en az bir defa oyun indirme deneyimi yaşamış. 8,5 milyon indirilen mobil oyun olduğunu düşünürsek, iPhone’un oyun çılgınlarının yeni adresi olduğunu söyleyebiliriz.

:: Symbian da popüler bir platform mu?

Bilgi için: comScore
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil Oyununda Yeni Yıldız konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Oyununda Yeni Yıldız ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Oyununda Yeni Yıldız ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "