Okunma

İran’da Facebook Yasağı


26 Mayıs 2009 Salı 05:35
İran’da Facebook Yasağı

İran’nın Facebook’u engellemesinin amacı Haziran ayında gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanı seçimi öncesinde muhalefet adaylarının destekçilerini önlemek. İran eski Cumhurbaşkanı Muhammed Hatemi kendi bloğunda yazdığı yazılara göre seçimlerde Mir Hüseyin Musavi’yi destekliyor.

Yenilikçi bir akımın öncüsü olan Mir Hüseyin Musavi, Facebook gibi sosyal ağ siteleri ve blokların kampanyalarının önde gelen araçlarından biri olduğunu söylüyor.

:: Sansür ne zaman uygulanmalı?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İran’da Facebook Yasağı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İran’da Facebook Yasağı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İran’da Facebook Yasağı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "