Okunma

İrlanda Paylaşana Acımayacak


29 Ocak 2009 Perşembe 22:26
İrlanda Paylaşana Acımayacak

İrlanda‘da, en büyük internet servis sağlayıcısının aldığı bir karar, paylaşım yapanların canını yakacak gibi görünüyor. Özellikle de telif hakkı sahibi kurumların baskılarına ve garip taleplerine karşı duramayan servis sağlayıcılar, sert önlemler almak zorunda kalıyorlar.

Yasakla Gitsin

En son çıkan karara göre, önde gelen İrlandalı internet servis sağlayıcı Eircom, mahkemeden gelen baskıların sonucu olarak, yasa dışı paylaşım yapan kullanıcılarına, uyarılardan sonra kademeli olarak internet erişimini kesme cezası uygulayacak. Her ne kadar konu Avrupa Birliği gibi özgürlükçü bir yapıda ne kadar uzun süre uygulanabilir olacak bilemiyoruz; fakat şu an için gayet caydırıcı bir ceza olacağını söyleyebiliriz.

:: Ülkemizdeki paylaşımcılara da benzer cezalar gelir mi?

Bilgi için: Eircom
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “İrlanda Paylaşana Acımayacak”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bizim ülkedede buna benzer hatta daha ileri bi ceza uygulanacağını sö***** torrent kullanıcıları dikkat etsin dicem ama bunun uygulanması çok ***** büyük bölümü kullanı***** engelle)

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Türkiye’de de yeni kanunla beraber cezalar geliyor. Tek diyeceğim korsana daha çok para kazandıracaklar. Bunlarla uğraşacaklarına telif hakları ile uğraşsınlar. Bir DVD yada Müzik CD si korsanın 1,5-2 katı olursa kimse korsan almaz.

" İrlanda Paylaşana Acımayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İrlanda Paylaşana Acımayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İrlanda Paylaşana Acımayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "