Okunma

iRobot, eğitim odaklı robotlara yöneldi


24 Haziran 2019 Pazartesi 07:00
iRobot, eğitim odaklı robotlara yöneldi

Evde kullanılmak amacıyla ürettiği cihazlarla tanınan iRobot, rotasını farklı bir alana çevirdi. Yapay zeka geliştirme konusunda yirmi dokuz yıldır hizmet veren marka, yaptığı son duyuru ile çocuklara kod yazmasını öğreten araçlar ve robotlar geliştiren Root Robotics’i satın aldığını ilan etti.

İleri teknoloji robotlar artık eğitim pazarında

Birkaç yıl önce Harvard Üniversitesi’nde bir proje olarak ortaya çıkan Root Robotics, düz bir yüzeyde hareket etmek için iki tekerlek kullanan küçük ve dairesel bir aygıt üretmişti. Bu aygıtın en temel işlevi, bir çocuğa kodlamalar yardımıyla bir robotu nasıl yönetebileceğini anlatmak şeklinde tanımlanmıştı. Bu bağlamda küçük yaştaki insanlar, şimdiden, bir robota şunları öğretebiliyor: Resim çizmek, müzik icra etmek ve oyun üretmek.

İleri teknoloji robotlar

Root Robotics’i satın alan iRobot, neden böyle bir hamle yaptığını şöyle anlattı: “Eğitimcilerin, öğrencilerin ve ailelerin robotik teknolojisine daha kolay bir şekilde erişmelerini sağlamak istiyoruz. Bu konuda kararlıyız. Eğitim robotu pazarındaki ürün yelpazesini çeşitlendirmek için yardımcı oluyoruz. Eğitim robotları gayet faydalı olacak.”

eğitim robotları

Şu an itibariyle iRobot’un internet sitesinde satışa sunulan Root Robot, 199 dolar etiketiyle müşterilerini bekliyor. Otuz kişilik bir sınıf için ise, perakende satıştan ötürü, bu fiyat 6000 doların altında. Ünlü firma, ayrıca, robotuyla birlikte çalıştırılabilen bir adet beyaz tahta yüzeyi (30 dolar) ile bir adet akademik uygulama (60 dolar) satışı yaptığını da belirtti.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iRobot, eğitim odaklı robotlara yöneldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iRobot, eğitim odaklı robotlara yöneldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iRobot, eğitim odaklı robotlara yöneldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "