Okunma

Iron Man Zuckerberg’in yapay zekasında!


15 Ekim 2016 Cumartesi 14:00
Iron Man Zuckerberg’in yapay zekasında!

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, her sene kendisine belirlediği zorlu hedeflere Ocak ayında bir yenisini daha eklemişti. Bu yıl kendisi için tam fonksiyonlu bir yapay zeka geliştirmek isteyen Mark Zuckerberg, geliştirdiği sanal asistanında ses verme aşamasına geldi.

Geliştirdiği yapay zekasının Iron Man filminde Tony Stark’ın yapay zeka asistanı Jarvis’e benzemesini isteyen Mark ZuckerbergFacebook gönderisinde artık yapay zekasına bir ses vermesi gerektiğini yazmıştı.

Bazı takipçileri Iron Man filminde Jarvis’i seslendiren Paul Bettany’nin yapay zekaya seslendirmesini istese de Mark Zuckerberg çok sıradan olduğu için bu seçeneği eledi.

Robert Downey Jr. yapay zekayı seslendirebilir!

Başka bir takipçi ise Tony Stark’ı canlandıran Robert Downey Jr’ın yapay zekayı seslendirmesini önerdi. Kısa bir sonra konuşmaya katılan Robert Downey Jr. ise Zuckerberg’in yapay zeka asistanını seslendirmek için bir şartının olduğunu söyledi.

Robert Downey Jr Jarvisi seslendirecebilir.jpg

Robert Downey Jr, Mark Zuckerberg’ten Jarvis’in seslendirmeni Paul Bettany’ye para ödemesini, bu parayla Benedict Cumberbach’ın seçtiği bir hayır kurumuna bağış yapılmasını istedi. Biraz karışık bir yol değil mi?

Robery Downey Jr böylece Mark Zuckerberg  kabul ederse yapay zeka asistanını seslendirebileceğini söylerken aynı zamanda Benedict Cumberbach’ın yeni filmi Dr. Strange’in reklamını da yapmış oldu.

Mark Zuckerberg’in yapay zeka projesini gelecekte herkesin kullanımına açma planı henüz olmasa da Robert Downey Jr’ın seslendirdiği bir sanal asistanın Siri, Alexa veya Google Asistan karşısında çok büyük avantajı olacaktır.

::Sizce Jarvis’i kim seslendirmeliydi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Iron Man Zuckerberg’in yapay zekasında!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Siri

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Hastayım bu shifdel in filimsel magazinsel haber yorumlarına. Siri cortana vs diğerleri karşında başarılı olacaktır… Niye? Falanca filanca seslendirdi diye…. Hadi ordannnnn

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Benedict Cumberbach seslendirse daha iyi olur bence…

" Iron Man Zuckerberg’in yapay zekasında! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Iron Man Zuckerberg’in yapay zekasında! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Iron Man Zuckerberg’in yapay zekasında! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "