Okunma

İş Arayanlar Ceplere Sarıldı


02 Nisan 2012 Pazartesi 13:15
İş Arayanlar Ceplere Sarıldı

Akıllı telefonların, bilgisayarlarımızın yaptığı birçok görevi üstlendiği bir gerçek. ABD’de yapılan bir araştırma, kullanıcıların artık yeni işlerini de akıllı telefonlar aracılığıyla bulduğunu ortaya koydu.

Kelton Research firmasının yaptığı araştırmaya göre iş arayan ABD’lilerin %86’lık kısmı, akıllı telefonlarını iş aramak için kullanmayı kabul ediyor. Bu kesimin %65’lik kısmı düzenli olarak uygun pozisyonları telefonundan takip ediyor. %55’lik bir kısım ise aldığı uyarılardan iş ilanlarını takip ediyor.

%47’lik bir kısım işe telefondan başvururken %45 ise başvuru durumlarını cep telefonundan takip ediyor. %32 tavsiye ve referansları telefonlarından ararken %23 bu bilgileri email ile telefon üzerinden, %19 ise sosyal ağlar ile telefon üzerinden paylaşıyor.

Akıllı telefondan iş arayanların %65’i her yerden ilanlara ulaşabildiği için %46 ise anında işlemleri yapabildikleri için bunu tercih ediyorlar. Kullanıcılar bu durumun avantajları kadar dezavantajlarının da farkında. Kullanıcıların %50’lik kısmı kariyer sitelerinin telefon için optimize edilmemiş olmasından şikayetçiyken %53’lük kesim ise çoklu işlem desteğinin eksikliğinden şikayetçi.

:: Akıllı telefonunuzdan iş ilanlarını takip ediyor musunuz?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İş Arayanlar Ceplere Sarıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İş Arayanlar Ceplere Sarıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İş Arayanlar Ceplere Sarıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "