Okunma

İş arıyorsanız kulağınız Spotify’da olsun


24 Ekim 2016 Pazartesi 05:30
İş arıyorsanız kulağınız Spotify’da olsun

Milyon dolarlara sahip zenginlerin bankası olarak tanınan, dünyanın en büyük yatırım bankalarından Goldman Sachs’ın yeni çalışanlarını Spotify reklamları ile araması şaşkınlık yarattı.

Finans alanında en iyi derecelere sahip, en büyük üniversitelerden mezun olmuş ve son derece deneyimli bankacıları işe almasıyla tanınan yatırım bankasının 2008 krizinden önce her yıl çalışanlarına, normal maaşlarının dışında 500’er bin doların üzerinde primler vermesi de, tüm bankacıların Goldman Sachs’ta işe girmek için sıraya girmesine neden oluyordu.

Spotify’da eleman arayan banka

Ancak 2008 krizinden sonra büyük bir kriz yaşayan Goldman Sachs bu yıl işe yeni alacağı çalışanları aramak için stream müzik servisi Spotify’ı tercih etti.

Ayrıca Snapchat üzerinden de reklam veren banka, genç üniversite mezunlarını bankada işe başvurmaları için çağırdı.

Güçlü banka imajı önemli oranda zedelense de hala dünyanın en ekili finans kurumlarından biri olan Goldman Sachs’ın finans dünyası içinde önemli bağlantıları ve anlaşmaları bulunuyor.

Banka, birçok devletin milyarlarca dolar değerindeki yatırım fonunu doğrudan yönetiyor.  

Öte yandan bu reklamlar Spotify’ı gençler için potansiyel bir “iş bulma merkezi” haline dönüştürüyor. 

Goldman Sachs’tan örnek alabilecek sayısız kurumun yakın dönemde iş ilanlarını Spotify veya benzeri platformlara yöneltebilecekleri düşünülüyor.

Eğer iş arıyorsanız, bir kulağınız da Spotify’da olsun.

:: Sizce stream medya servisleri iş ilanları için doğru adres mi?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “İş arıyorsanız kulağınız Spotify’da olsun”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Premium olanlar ne yapsin

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Tr de is bulalımda dünya ya sonra açılırız

" İş arıyorsanız kulağınız Spotify’da olsun konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İş arıyorsanız kulağınız Spotify’da olsun ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İş arıyorsanız kulağınız Spotify’da olsun ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "