Okunma

İş Bulmak İçin Sertifikanın Önemi


07 Aralık 2008 Pazar 16:25
İş Bulmak İçin Sertifikanın Önemi

Şirketler bilişim yatırımlarını, tecrübeye ve sertifikaya sahip bilişim teknolojileri profesyonellerine emanet etmeyi tercih ediyorlar. İş başvurularında öne geçmenizi ve bilgi teknolojileri sektöründe yer edinmenizi sağlayabilecek olan sertifikalar, uluslararası alanda da kabul görmenizi, dünyaya açılabilmenizi sağlıyor.

Tüm Dünyada Kabul Görüyor

Uluslararası geçerliliği olan sertifikasyonlar, kişilerin uzmanlığının uluslar arası standartlarda olduğunu belgelediği için tüm dünyada biliniyor ve bu sertifikalara sahip uzmanlara değer veriliyor. Özellikle Cisco ve Microsoft‘un sertifikasyon programları tüm dünyada oldukça kabul görüyor.

Bilgi teknolojileri sektörünü, global olarak incelediğimizde, işletim sistemi, sunucu teknolojileri ve yazılım geliştirme araçları alanında Microsoft sistemleri en büyük pazar payını oluşturduğunu görüyoruz. Hemen hemen tüm kurumsal firmalar, Microsoft sistemlerini kullanıyor diyebiliriz. Bu durum da, Microsoft sistemlerini çok iyi bilen uzmanlara ihtiyaç doğuruyor.

Ağ Teknolojilerine CISCO Damgası

Internet ve ağ teknolojilerinin son yıllarda gösterdiği çok hızlı yükselişi de ağ uzmanı ihtiyacını doğruyor. Dünya genelindeki kurumsal ağların ve internet omurgasının çok büyük bir kısmında Cisco‘nun ürettiği cihazlar kullanıldığı için Cisco sertifikaları, ağ uzmanlığı için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Dünya çapında yüzbinlerce kişi, bahsedilen iki konuda uzmanlaşarak, kariyerlerine yön veriyor.

:: Konu hakkında merak ettiklerinizi AcademyTech uzmanlarına sormak için tıklayın.

Yazan: Erdinç Astan – Genel Müdür Yardımcısı / AcademyTech
Bilgi için: AcademyTech
Tel: (216) 550 44 22
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İş Bulmak İçin Sertifikanın Önemi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İş Bulmak İçin Sertifikanın Önemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İş Bulmak İçin Sertifikanın Önemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "