Okunma

İş Hayatında Kadının İşi Kolaylaşıyor


30 Mayıs 2016 Pazartesi 16:01
İş Hayatında Kadının İşi Kolaylaşıyor

Schneider Electric’in, 23 bin’den fazla erkek çalışanı Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi BM Kadın tarafından cinsiyet eşitliği için başlatılan dayanışma hareketi olan #HeForShe çevrimiçi dilekçesini imzalamasının ardından, Schneider Electric Türkiye de Ülke Başkanı Bora Tuncer liderliğinde “eaSE Her Life” (Kadının Hayatını Kolaylaştır) sloganıyla, şirket bünyesinde bir girişim başlattı.

Schneider Electric Türkiye’ye ait tüm fabrika ve ofislerde çalışan kadınların bir araya gelerek en iyi uygulamalara yönelik örnekleri ve deneyimlerini karşılıklı olarak paylaştıkları “eaSE Her Life” etkinliği kapsamında kadın çalışanlar ayrıca, kadının iş hayatındaki algısı ve kadın, anne ve eş olarak zorluklara karşı kariyer gelişiminin nasıl olabileceğini Schneider Electric yönetim takımı ile konuşma ve sorunlarını aktarma fırsatı buldular .

Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) tarafından geliştirilen Cinsiyet Eşitliği için Dayanışma Hareketi – HeForShe IMPACT Kampanyasının pilot grubuna seçilerek dünya çapında 10 şirketten biri olan Schneider Electric, Birleşmiş Milletler Kadını Güçlendirme İlkeleri’nin (WEP) önemli bir parçası olan cinsiyet eşitliğinin yayılımına sağladığı katkılardan dolayı ‘2015 Liderlik Ödülü’nün de sahibi oldu. Schneider Electric, kampanya kapsamında 2017 yılı sonuna kadar kadınları güçlendirmek için 3 önemli taahhüdü yerine getirecek.

Schneider Electric tarafından açıklanan taahhütler ise şu şekilde;

– Şirkette kadınların mevcudiyetini artırmak amacıyla yeni yöneticiler ve teknisyenlerin istihdamı %40 oranında artırılacak. (mevcut oran %29) Ayrıca önemli konumlardaki kadınların temsiliyeti ise %35 oranında artırılacak.
– Kadın çalışanlarında işgücünün %85’ini kapsayan dünya çapında bir maaş düzenleme süreci gerçekleştirilecek.
– Son olarak, dünyanın her yerinden grup liderlerinin katılımıyla bu programa özel bir yönetim oluşturulacak.

:: İş hayatında kadının yeri hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “İş Hayatında Kadının İşi Kolaylaşıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu tarz anlayislarin cok tehlikeli oldugunu dusunuyorum cunku bir kadinin calismamasi cok onemli olmayabilir ancak bir erkek calismadigi zaman aile gecimini saglamasi mumkun degildir kadin istihdamini arttirdiginiz zaman erkeklerin onunu kesmis olursunuz erkegin calismamasi felaket getirir ayrica calismayan bir erkegi kadinlarda kabul etmiyor isi gucu olmayan bir erkekle kimse evlenmek de istemiyor onun icin bu dengenin cok iyi kurulmasi gerekiyor kadin istihdamini artiralim derken erkegin onunu kesmemek gerek

  2. SDN Okuru dedi ki:

    sanki çok zordu işleri, Allahım ya Rabbim

" İş Hayatında Kadının İşi Kolaylaşıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İş Hayatında Kadının İşi Kolaylaşıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İş Hayatında Kadının İşi Kolaylaşıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "