Okunma

İş Kurana 30 Bin TL Hibe


21 Mayıs 2013 Salı 13:00
İş Kurana 30 Bin TL Hibe

TUSKON ve MARİFED üyesi olan İş Hayatı ve Dayanışma Derneği İŞHAD, genç girişimcilere destek oluyor. Amacı girişimciler için Dünyaya ve Türkiye’ye açılan en etkili dernek haline gelmek olan İŞHAD’ın eğitim koordinatörü Bülent Keçeli, son iki yılda yüzün üzerinde İŞHAD üyesinin KOSGEB girişimcilik eğitimlerinden yararlandığını belirtti.

Üyelerine desteklerinin eğitimden sonra artarak devam ettiğini belirten Bülent Keçeli, 25 Mayıs’ta KOSGEB destekli girişimcilik eğitimine başlayacaklarını müjdeledi. 

Kimler faydalanabilir?

Yeni Girişimci Desteğinden; KOSGEB Destekleri Yönetmeliği kapsamında düzenlenmiş olan bir Genç Girişimci Geliştirme Programı ile KOSGEB’in işbirliği ve denetimi çerçevesinde başka kurumlar tarafından düzenlenen bir girişimcilik eğitimini tamamlayarak, eğitime katıldığını belgeleyen ve eğitimi tamamladıktan sonra işletmesini kuran girişimciler yararlanabiliyor.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinden mezun olarak, işini kuran girişimcilere verilen 27.000 TL geri ödemesiz KOSGEB Yeni Girişimci Desteği 30.000 TL’ye çıkarıldı.

Ayrıca 60 saat olarak verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin süresi de, işini kurmak isteyen girişimcilerin, iş kurma sürecinde hangi hedefler için neleri nasıl ve ne zaman yapacağını belirlemesi amacıyla başarılı iş planı hazırlamaları için toplam 70 saate çıkarıldı.

Girişimcilik eğitimine katılmayanlar bu fırsattan yararlanamıyor

Girişimcinin bu desteği alabilmek için Girişimcilik Eğitimine katılması gerekiyor. Girişimcilik Eğitimi Sertifikasını alan girişimci, destek başvurusunu iş planı ve gerekli diğer belgelerle birlikte ilgili KOSGEB Birimine yapıyor.  

Destek başvurusunun, KOSGEB Birimi tarafından bilgi, belge ve şekil yönünden ön değerlendirmesinin ardından, iş planı Kurula sunulur. Kurul tarafından yapılan değerlendirme sonucunda iş planı kabul edilebilir, reddedilebilir veya düzeltilmesi istenebilir. Kurulun kabule ve redde ilişkin verdiği kararlar nihaidir.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri hakkında detaylı bilgi almak ve eğitimlere katılmak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

:: İş kurmayı düşünüyor musunuz?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “İş Kurana 30 Bin TL Hibe”

 1. hasarem dedi ki:

  Hocam ben zamanında kendi işimi kurmak için para nereden bulurum konusunu çok araştırmıştım,

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kosgeb’de dayın olacak.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  kosgebin yaptığı bu işler hep suistimal ediliyor sahte faturalarla eğitime gönderilmiş gibi gösteriyorlar boşu boşuna para alıyorlar

 4. SDN Okuru dedi ki:

  işsiz olacaksınız fikriniz olacak ve harcama içinde paranız olacak….sonra o hibeye dönüşecek mi dönüşmeyecek mi? bu bence bildiğiniz piyango gibi bir şey….garip….yaptık demek için yapılmış bir icraat gibi…bilemiorum dünyada nasıl işliyor…böyle işliyorsa zaten pek bi mantığı yok. tabi biz işsiz olarak kafa bizde pek basmaz….yada kafa basıyorda para mı yok diyecektim:) nebilim ya bende kariştirdim…kolay gelsin

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Saçmalığın daniskası!

 6. SDN Okuru dedi ki:

  KOSGEB uzmanları sorun çıkarmak icin herseyi yapiyor. Egitime katilip sertifikayi aldim, firmami kurdum (kendi paramla) sonra is planiyla kosgebe gittim, egitim faaliyeti yapıyosun dediler, ben ise tasarimci yetistirip tasarim atolyesi (bilgisayarlar, derslikler, tahtalar) kurdum, fakat MEB, benden izin almadan tasarim egitime de veremezsin dedi. Bu yuzden MEB’den de izin aldim ve MEB’e bagli bir kurum oldum. Kosgeb ise MEB’e bagli oldugum icin egitim kurumusun diyor, oysa pc de tasarim yaptirip atolyede uretiyorum. Devlet bu kafayla giderse kimsr destek, hibe filan alamaz. Sonuc olarak havayi aldim, herkes bilsin. Lanet olsun diyip kosgebten ciktim, daha da girmem!

 7. SDN Okuru dedi ki:

  tübitak 100 bin yapıyor 30 bin neki ?

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Öncelikle bu programdan yararlanabilmek için işsiz olmanız lazım. Son 6 ay içerisinde herhangi bir sosyal güvenlik priminiz yatmamış olmalı. sonra öyle o parayı pat diye elinize tutuşturmuyorlar. Önce cebinizden harcıyorsunuz sonra uygun görülen kalemler size geri ödeniyor (kimbilir kaç ay sonra). Bu 30.000 tl nin muhtemel 5.000 tl si sadece iş kurmak için, 12500 tl demirbaşlar için ve 12500 tl yanınızda çalıştıracağınız bir personel için veriliyor. Bu paraları kendi kafanıza göre bütçelendirmeniz mümkün değil. 70.000 tl faizsiz kredi denilen olay gayet hoş ama krediyi kosgeb değil banka veriyor. Yani canı isterse verir canı istemezse vermez. Kosgeb sadece sizin adınıza faizi ödüyor. Fazla mı iç karartıcı? Siz gerçekleri bilin de devlete güvenip iş yapmayın.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Harcamaların tamamını önce kendiniz yapıyorsunuz, sonra fatura ile birlikte bayanlar p, erkekler ise `’ı kadarını toplamda 30.000’tl’yi geçmeyecek şekilde hibe alabiliyor (tabi heyetten geçerseniz).

" İş Kurana 30 Bin TL Hibe konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İş Kurana 30 Bin TL Hibe ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İş Kurana 30 Bin TL Hibe ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "