İş Yaşamında Ekip Çalışması


24 Haziran 2014 Salı 10:00
İş Yaşamında Ekip Çalışması

“Güç”, bu seçilim aşamasında tüm canlılar için en önemli belirleyicidir. Hayvanlar aleminde en güçlü olarak bilinen hayvanlardan biri aslandır.

Aslanlar özellikle gece avlanırlar. Tabi bu konuda zahmete girmek isterlerse. Öldürmeye programlı sırtlanların gece boyunca avladıkları yiyecekleri ellerinden alırlar. Çok nadir sırtlanları yerler; onların asıl hedefleri avlanmış hazır yiyecektir. Kendilerini yormazlar. Sabah uyandığınızda güçlü bir aslanı bir antilopun üstünde güzel bir ziyafet çekerken, sırtlanları ise uzaktan aciz ve güçsüz olarak bakarken görebilirsiniz.

Aslan ancak doyduğu zaman orayı terk eder. Zorla aldığı hazır avdan kalanla da sırtlanlar karınlarını doyurur. Öyle bir denge ki; güçlü, çevik sırtlanlar korkulu rüyaları aslanları isterlerse kaçırabilir ve avın tamamına da sahip olabilirler. Ancak bunun için bir araya gelmeleri ve geri çekilmeden saldırmaları gereklidir. Aslana sadece uzaklaşma seçeneği kalır. Hiçbir şey bu kadar gerçek dışı olamaz.

Biz de doğanın bir parçasıyız. Aynı güç dengesi bizde de var. Tek fark; sadece ölüm-yaşam mücadelesinin değil, hırsın, güçlü hissetmenin ve sahip olma mücadelesinin de içimizde var olması.

Diyelim ki harika bir iş çıkardınız ve başarınızı iş arkadaşınızla/yöneticinizle paylaştınız. Siz arkanızı döner dönmez patronunuzun, anlattığınız kişiye başarısı için övgü dolu sözler söylediğini duyabilirsiniz. Birileri çalışmanızı rahatlıkla üstlenebilir ve siz bile onun yaptığına inanabilirsiniz.

Ne kadar sık karşılaşıyoruz değil mi? Ancak, bireysel başarı yalnızca bir karın doyumluğudur. Ekip başarısı ise süreklilik arz eder ve en güçlü projelerin ortaya çıkmasını, en iyi çalışmaların yapılmasını ve sonuca ulaşmayı sağlar. daha güçlü olamaz.

:: Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

Yazar: Merve Dökmeci – Uplifers
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “İş Yaşamında Ekip Çalışması”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  bir kalem bile ustasız olmazken doğa nasıl kendi kendine işler??

" İş Yaşamında Ekip Çalışması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İş Yaşamında Ekip Çalışması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İş Yaşamında Ekip Çalışması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Elon Musk Türkiye'ye çalışacak! Elon Musk Türkiye'ye çalışacak!
 2. 2 49 TL'ye Apple'ı kandıran klavyeyi denedik! 49 TL'ye Apple'ı kandıran klavyeyi denedik!
 3. 3 Bilgisayar hızlandırma ve FPS artırma yöntemleri 2020 Bilgisayar hızlandırma ve FPS artırma yöntemleri 2020
 4. 4 Tosla ile bankasız, komisyonsuz para gönderin, alın! Tosla ile bankasız, komisyonsuz para gönderin, alın!
 5. 5 Satılmayan Huawei P40 Pro Plus'ı bulduk! Satılmayan Huawei P40 Pro Plus'ı bulduk!
 6. 6 Evi diskoya çeviren MSI GE66 oyuncu bilgisayarı Evi diskoya çeviren MSI GE66 oyuncu bilgisayarı
 7. 7 e-SIM müjdesi geldi! - Apple gündemi #7 e-SIM müjdesi geldi! - Apple gündemi #7
 8. 8 Instagram profile bakanlar uygulamasını denedik! Instagram profile bakanlar uygulamasını denedik!
 9. 9 Türkiye, Koronavirüs aşısı yapabilecek mi? (Video) Türkiye, Koronavirüs aşısı yapabilecek mi? (Video)
 10. 10 MediaMarkt dev televizyon indirimlerini başlattı! MediaMarkt dev televizyon indirimlerini başlattı!