Okunma

İşlemci ve Grafik Bir Arada


22 Temmuz 2008 Salı 21:00
İşlemci ve Grafik Bir Arada
Uzunca süredir AMD‘nin Fusion kod adlı sistemini duyuyoruz. Fusion olarak anılan ve ekran kartı ve işlemciyi tek bir yongada birleştirmeyi hedefleyen sistem, şu sıralarda ekran kartı tarafındaki başarılar ve genel mali başarısızlıklar sebebiyle gölgelenmiş durumda. Fakat Intel bu konuda biraz daha somut adımlar atıyor. Gelen söylentilere göre 2009‘un üçüncü çeyreğinde Intel, Havendale kod adıyla bu özelliklere sahip bir işlemci çıkartacak.

Tümleşik Bellek Denetçisi

Ürünle ilgili çok fazla ayrıntı bilinmiyor; fakat Nehalem kod adıyla anılan yeni işlemci mimarisi üzerine inşa edileceği düşünüldüğünde yerleşik bellek denetçisi de bu işlemcinin bir parçası olacak.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “İşlemci ve Grafik Bir Arada”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    intel CPU’lar oldukça güçlü eğer güçlü bir GPU da üretebilir ve bu iki işlemciyi tek yerde toplayabilirlerse iş yaparlar ama X3100 gibi bir GPU koyarlarsa anca ofis bilgisayarı olur. Fakat SLI desteği tarzı bir özelliği ekleyebilir ve genişleme imkanı sunabilirse işler değişir….

" İşlemci ve Grafik Bir Arada konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşlemci ve Grafik Bir Arada ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşlemci ve Grafik Bir Arada ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "