İşletmeler için Facebook platformları neden önemli?


30 Kasım 2018 Cuma 13:48
İşletmeler için Facebook platformları neden önemli?

İşletmeler için Facebook platformlarının kullanımı her geçen gün artıyor. TechInside ekibi hazırladığı yeni makalesinde, işletmeler için Facebook platformlarının kullanım istatistiklerini ve sağladığı faydaları inceliyor.

İşletmeler için Facebook istatistikleri

Sosyal ağlar, işletmelerin dijitalleşmesinde önemli bir rol oynuyor. Facebook, Instagram, WhatsApp ve Facebook Messenger’ı içine alan Facebook platformları, ekonomik ve sosyal fayda sağlıyor.

2107 yılı verilerine göre Türkiye’de 3,1 milyon işletme bulunuyor. Bu işletmelerin yüzde 99,8’i KOBİ (küçük ve orta boy işletme) statüsünde.

Facebook Platformları’nın işletmeler tarafından kullanımına baktığımızda 1,7 milyon işletmenin Facebook sayfasına sahip olduğunu görüyoruz. Bu, tüm işletmelerin yüzde 55‘ine denk geliyor.

İşletmelerin yüzde 97’si Facebook platformlarını müşterilere ulaşmak için kullandığını belirtiyor. İşletmelerin yüzde 87’si satışlarını artırmak,  yüzde 89’u ise yurt dışına açılmak için kullandığını belirtiyor.

İşletmeler için Facebook

Bu verileri göz önüne alarak Facebook platformlarının ekonomi üzerindeki etkilerine baktığımızda ise tüketici harcamalarını doğrudan etkilediğini görüyoruz. Tüketicilerin yüzde 40’ı Facebook platformlarında reklam veya tanıtım gördüklerinde ürün/hizmet satın aldıklarını belirtiyor. 12 aylık süreçte, kullanıcı başına tetiklenen ortalama harcama tutarı ise 670 TL. Son 12 ayda Facebook tarafından tetiklendiği tahmin edilen tüketici harcamaları 6,3 milyar TL.

İşletmeler için Facebook

Facebook platformalarının topluluklar üzerindeki etkisine baktığımızda ise sosyal alanda sağladığı faydaları görüyoruz. Türkiye’deki Facebook kullanıcılarının yüzde 78’i en az bir Facebook grubuna üye. Bu kullanıcıların yüzde 65’i Facebook gruplarını başka şehirdeki insanlarla iletişim için kullanıyor ve arkadaşlık kuranların yüzde 41’i fiziksel olarak tanıştı. Görülen içerik sonrasında sosyal sorumluluk projesine katılım oranı ise yüzde 32.

İşletmeler için Facebook

Tüm bu veriler, Facebook platformlarının işletmeler ve insanlar için dijital köprüler kurduğunu gösteriyor. Ayrıca kurulan bu köprüler hem ekonomik hem sosyal açıdan birçok fayda sağlıyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İşletmeler için Facebook platformları neden önemli? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşletmeler için Facebook platformları neden önemli? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşletmeler için Facebook platformları neden önemli? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik! iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik!
  2. 2 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
  3. 3 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
  4. 4 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
  5. 5 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
  6. 6 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
  7. 7 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  8. 8 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  9. 9 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  10. 10 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?