Okunma

İşletmeler Ne Kadar Dijital? Teste Katılın!


22 Temmuz 2014 Salı 15:50
İşletmeler Ne Kadar Dijital? Teste Katılın!

Vodafone’un yönetim danışmanlığı şirketlerinden Accenture ile birlikte yürüttüğü araştırmaya göre, Türkiye’deki işletmelerin dijitalleşme endeksinin %48 olduğu ortaya çıktı.

Yarinahazirim.com adresi üzerinden hizmete açılan Yarına Hazırım platformu, işletmelerin değişen iş dünyasında yarına ne kadar hazır olduklarını ve hazır olmak için neye ihtiyaç duyduklarını anlamalarını sağlıyor.

Özel röportajı izleyin

Yarına Hazırım platformu hakkında ayrıntılı bilgi almak için Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy ile özel bir röportaj gerçekleştirdik.

Vodafone Grubu’nun “Ready Business” konseptinin Türkiye’de ilk kez hayata geçirildiği bu platformun, grubun faaliyet gösterdiği diğer ülkelere de örnek olması hedefleniyor.

Türkiye’nin dijitalleşme skorunu %75’e çıkaracağız

Yarına Hazırım platformunun tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt, şunları söyledi:

Yarına Hazırım Platformuyla, ilk etapta Türkiye’deki işletmelerin dijitalleşme endeksini %75’e çıkarmayı hedefliyoruz.

Uzun vadede hedefimiz ise Türkiye’de işletmelerin en az %50’sini %80’lik dijitalleşme endeksine kavuşturarak, ülkemizi dijital dünyada üst sıralara taşımak.

İşletmelerden elde edilen verilere ulaşmak için buraya tıklayın.

İşletmelerin dijitalleşmelerini artıracak çözümler finansal kârlılıklarına da olumlu katkı sağlayacaktır.

Çünkü tüm dünyada dijitalleşen işletmelere baktığımızda bu işletmelerin kaynaklarını artırmadan; gelirlerini sektörlerinin %9 üzerinde büyüttüklerini, kârlılıklarının sektörlerinin %26 üzerinde gerçekleştiğini, pazar değerlerinin sektörlerinin %12 üzerinde belirlendiğini görüyoruz.

:: Vodafone’un sunduğu bu seçeneği nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “İşletmeler Ne Kadar Dijital? Teste Katılın!”

  1. orcnd dedi ki:

    dijitalleşmeden anladıkları sms göndermek. ne kadar isabetli olduğunu siz hesap edin

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Turkiye’nin dijital donusumu lideri Turkcell zaten onlar baslayali cok oldu

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Turkcell’e ozenilmis gerci Accenture varsa tamamdir

" İşletmeler Ne Kadar Dijital? Teste Katılın! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşletmeler Ne Kadar Dijital? Teste Katılın! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşletmeler Ne Kadar Dijital? Teste Katılın! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "