Okunma

İsrail, siber güvenlik krizi yaşıyor!


17 Aralık 2017 Pazar 23:00
İsrail, siber güvenlik krizi yaşıyor!

İsrail siber güvenlik krizi ile mücadele ediyor.  İsrail Ulusal Siber Güvenlik Dairesi Başkanı Eviatar Matania‘ın yıl sonunda görevini bırakacağını açıklamasıyla başlayan süreçte Eviatar‘ın yerine gelecek olan ismin hala açıklanmamış olması, koltuğa oturacak kimsenin bulunamadığına işaret ediyor olabilir.

İsrail siber güvenlik krizi için çözümü bulmuş olabilir!

israil siber güvenlik krizi 2 sdn

2011 yılından beri İsrail’in siber güvenlik konusunda savunmasına yardımcı olan Ulusal Siber Güvenlik Dairesi, devlete siber güvenlik konusunda danışmanlık hizmeti de sağlıyordu.

Başbakanlıktan gelen açıklamaya göre Ulusal Siber Güvenlik Dairesi, başbakanlığa bağlı olan Ulusal Siber Güvenlik Birimi ile birleşecek.

İsrail siber güvenlik açısından yeterli yapılanmaya sahip olduğunu savunuyor fakat Ulusal Siber Güvenlik Dairesi’nin eksikliğini yaşayacak gibi gözüküyor.

:: İsrail’in siber güvenlik konusunda sıkıntı çekeceğini düşünüyor musunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İsrail, siber güvenlik krizi yaşıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İsrail, siber güvenlik krizi yaşıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İsrail, siber güvenlik krizi yaşıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "