Okunma

.ist ve .istanbul Büyük İlgi Gördü!


27 Şubat 2016 Cumartesi 13:00
.ist ve .istanbul Büyük İlgi Gördü!

İnternet uzantısının .ist ve .istanbul olarak değişecek olması, kullanıcıların merakla beklediği bir durum olarak dikkat çekiyor. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Medya A.Ş. tarafından internette hizmete sunulan .istanbul ve .ist üst düzey alanları dünya markalarından yoğun ilgi gördü. 27 Ocak’ta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş tarafından açıklanan Türkiye’nin ilk ve tek alan adı uzantıları .istanbul ve .ist. ilk olarak global markalara açılmıştı. Medya A.Ş. 26 Şubat’ta sona eren .istanbul global markalar dönemini dünya devleriyle kapattı.BBC, BMW, Versace, Whatsapp, Apple, Google, Youtube, Gmail, Chrome, Googlemaps, Facebook, Amozon, Blogger, İnstagram, Turkcell gibi birçok dünya devi marka bu sürede .istanbul ve .ist alan adı uzantılarının sahibi oldu.

16-02/28/1456486768_medya_as_gnmd_bekir_kaplanx.jpg

Medya A.Ş. Genel Müdürü Bekir Kaplan, global markalar için açıkladıkları dönemi çok yoğun geçirdiklerini söyledi. Günde 300’e yakın başvuru aldıklarını belirten Kaplan, “İnanıyoruz ki işletmelerden organizasyonlara ve bireylere .istanbul ve .ist alan adı sahibi her kurum, İstanbul’un sağladığı prestij, görünürlük, güvenilirlik ve değerden potansiyel olarak faydalanacak, İstanbul’un güçlü marka değerini dijital adreslerine taşıyacak ve .istanbul ve .ist, dünya çapında çevrimiçi kimlikleri İstanbul markası ile güçlendirecek” dedi. .istanbul ve .ist yeni üst düzey alanlarının, İstanbul’un ticaret ve turizm alanındaki avantajlarını da küresel ölçekte yaygınlaştıracağını söyleyen Kaplan, 2016 sonuna kadar 100 bin kullanıcı hedeflediklerinin altını çizdi.

:: .ist ve .istanbul alan adını almayı düşünüyor musunuz?
yazarEvren Tepe

Bilgisayar kullanımına "abi silahlı yürümeli bi de araba yarışı oyunu istiyorum" diyerek başlayan şahsım, o zamandan beri oyunlarla sıkı fıkı olmuştur. Oyun oynayınca teknolojiden uzak kalamıyorsun. Eğlendirerek öğretiyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “.ist ve .istanbul Büyük İlgi Gördü!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ekonomimiz için iyi bir adım

" .ist ve .istanbul Büyük İlgi Gördü! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere .ist ve .istanbul Büyük İlgi Gördü! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda .ist ve .istanbul Büyük İlgi Gördü! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "