İstanbul Bilişim konkordato ilan etti


23 Temmuz 2020 Perşembe 14:49
İstanbul Bilişim konkordato ilan etti

Daha önce çektiğimiz videolar ile İstanbul Bilişim’de yaşanan son gelişmeleri sizlere aktarmıştık. Şimdi ise şirket cephesinden beklenen açıklama geldi. Aldığımız bilgiye göre, İstanbul Bilişim konkordato ilan etti.

İstanbul Bilişim konkordato ilan etti

Tüketicilerin İstanbul Bilişim ile ilgili uzun süredir şikayetleri bulunuyordu. Hatta biz de bu konuyla ilgili videolar çekmiş ve olan biteni sizlerle paylaşmıştık. Şimdi gelen haber ise merak edilen soruların birçoğunu yanıtlamış oldu. Henüz detaylar bilinmese de İstanbul Bilişim’in konkordato ilan ettiğini duyurdu.

Türkiye’deki faaliyetlerine 2002 yılında başlayan şirket bir süredir stok sorunu ile gündemdeydi. Kullanıcılar sipariş verdiğinde ürünlerini teslim alamazken, siparişi iptal ederek para iadesi istediklerinde ödemenin yapılmadığını dile getiriyor.

İstanbul Bilişim’den konuyla alakalı bir açıklama geldi!

KAMUOYU BİLGİLENDİRME

İstanbul Bilişim, 2002 senesinden bugüne, Türkiye genelinde e-ticaret sektöründe ve 160 çalışanı ile tüm Türkiye’yi kapsayan hizmet anlayışıyla çalışmaktadır. Son dönemde ülkemizde yaşanan kur dalgalanmaları ve ardın dan tüm dünyayı saran Covit-19 salgını ile dünya genelinde üretim, tedarik ve lojistik sıkıntısı yaşanmıştır, bunun akabinde oluşan aksaklıkları fırsat bilen bazı kötü niyetli kişiler ve çıkar amaçlı gruplar yüzünden sosyal medya da çıkan şirketimiz aleyhine propagandalar yüzünden şirketimiz çok zorlu bir sürece gelmiştir. Konuya vakıf olmayan tek amacı firmadan değişik yollarla kazanç sağlamak veya karalama olan kişiler yüzünden müşterilerimiz gereksiz bir panik içerisinde firmamız aleyhine haksız bir takım yaptırımlar sağlanması için icra vs.. gibi süreçleri kanuni zamanından önce uygulayarak bankalar nezdinde hareket kabiliyetimizide yitirmemize neden olmuştur. Şirketimiz bu sebeplerden dolayı gereken likiditeyi sağlamak konusunda zorlanmaya başlamıştır. Bu süreç ticari faaliyetlerimizi etkiler hale gelmiştir.

Piyasa koşullarına göre faaliyetimize devam etmek, ödeme yapımızda sürdürülebilir değişiklikler yapmak, yasal süreçleri düzenlemek adına Yönetim Kurulu kararı ile yeniden yapılandırma süreci başlatılmıştır. Bu kapsamda, yetkili Asliye Ticaret Mahkemesine konkordato talepli başvuru yapılmış, başvuru talebimiz mahkemece uygun bulunarak gerekli tedbir kararı verilmiştir.

İstanbul Bilişim , %100 milli sermayeli bir Türk markasıdır. Konkordato başvurumuza aldığımız tedbir kararı ile yeniden yapılandırma sürecimizi başlatmış bulunuyoruz. Yeniden yapılandırma sürecimizin hedefi, tüm çalışanlarımız, finans sektöründe birlikte hareket ettiğimiz partnerlerimiz, iş ortaklarımız, müşterilerimiz ve tedarikçilerimizin çıkarlarını koruyarak şirketimizin varlığını sürdürmek ve bu süreçten güçlenerek çıkmaktır.

Şirketimizin kaynakları yaşadığımız geçici likidite zorluğunu aşmaya fazlası ile yeterlidir. Bu süreç, markamızın yaşadığı zorlukları geride bırakarak, İstanbul Bilişim’i sağlam adımlarla ileri doğru taşıyacaktır. İstanbul Bilişim’in hedefi, markamıza olan güveni ve yaratılan müşteri memnuniyetini arttırarak sürdürmektir. Bu amaçla başlattığımız yeniden yapılandırma bilgisini kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşmak istiyoruz.

Geçici süreli bu durumu iş ortaklarımız, çalışanlarımız ve müşterilerimizin anlayış ve destekleri ile geride bırakacağımıza ve yolumuza emin adımlarla devam edeceğimize inancımız tamdır. İstanbul Bilişim, perakende sektörünün %100 milli sermayesi ile müşterilerine ve sektöre hizmet etmeye devam edecektir. Bu süreçte bizden desteğini esirgemeyen tüm İstanbul Bilişim ailesi ve dostlarına teşekkürü bir borç biliriz

Konkordato nedir?

“Konkordato nedir?” sorusuna da yanıt verecek olursak, şirketlerin borçlarını ödeyebilmeleri için alacaklılarla yaptığı anlaşmaya konkordato deniyor. Bu sayede borçlarını ödemekte zorlanan şirketler bir kısım borçlarından kurtulabiliyor ve borçlarını ödeyebiliyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

143 yorum - “İstanbul Bilişim konkordato ilan etti”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Dolandırıcı adi adamlar milletin parasını peşin peşin alın sonra iflas ettik yok öyle yağma devlet bunlardan milletin parasını derhal tahsil edip son kuruşuna kadar iade etmediği sürece bu dolandırıcılığa ortak ve bu sahtekarları koruyor

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  adamların internet adreslerini btk engellemiş (istanbulbilisim). Yeni domain üzerinden satışa devam ediyorlar(istanbul-bilisim).
  Dolandırıcılık resmen.
  BTK nın engelleme sebebi de konkordato sonrası hala satış yapıyor olması üzerine tedbir konulmuş.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Bile bile lades. Şirket 22 temmuzda mahkemeden karar almış. Demek ki süreç öncesinden işliyor. Nasıl oluyor da 21 temmuz akşamı internet üzerinden ürün alabiliyorum. Mahkeme bu süreçte faaliyetlerini nasıl durdurmuyor? Ben de 22 Temmuzda arayıp sipariş iptali yaptım diye seviniyorum. Pandemi sürecinde binlerce insanı göz göre göre düdüklettiler. Yazıklar olsun.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Aylardır cimer’e şikayet ediliyor üzülmedin yaptığıyla soruşturma açmak danışıklı dövüş gibi soruşturmanın ardından da konkordato ilan ediliyor ve kabul ediliyor.
  Şirket bu arada milli sermaye oldunğunu açıklayarak sözde tepkileri azaltıyor sonuç vatandaş düdükleniyor kardeşim olay bitmiştir

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  An itibari ile ne app ne de siteleri çalışıyor. Bu sefer gerçekten dolandırıldık sanırım…

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  şimdi konkardato ilan etti diye bize paralarımız verilmeyecek mi paralarımız nereye gitti

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  2 bucuk ay önce bir tartı sipariş verdim kart geçmedi beni arayıp havale yolu ile yollamamı söylediler gönderdim bende parayı ama o günden beri. Tedarikci firmadan kaynaklı temin sorunu var yazıyor iptal olmuyor sipariş para iadesi için zaten kimseyi muhatap bulamıyorsun telefonlar açılmıyor demek ki bizim para gitti

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Oradan alışveriş yapanlara acımıyorum çünkü kendilerini uyanık sanıyorlar ucuza aldım diye gidin adam gibi garantili ürün alın ondan sonra mağdurum demeyin onların hiç bir ürünü Türkiye garantisi değil kendileri tamir ediyor bozulan bir ürünü mesala telefonun yetkili servis garantisi yok yani bozulunca çöpe misal iPhone’u 8000 binlik telefon 5000 veriyor Türkiye garantisi yok

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   inşaallah senin başınada gelir…

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Bence battık demiyorlar

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Merhaba bende Mayıs 22 sinde vantilatör sipariş ettim halen göndermediler bugün yarın hep oyalıyorlardı şimdide konkordato ilan etmişler sanırım paramızın üstüne bir bardak soğuk su içeceğiz malesef

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  İyi

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Vay anasını, bu adam da dıj güjler dedi ya la….

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  15 gün içinde teslim deyip 6 ay sürekli erteliyip milletle alay eden siz değil miydiniz mecliste adamınız olmasa bunları yapamazsınız birde utanmadan millete iftira ediyorsunuz sizin kada pişgin insan görmedim

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  İnanmayın kardeşim bu şerefsizlere sizden parayı alıyo malı göndermiyo sizden aldığı parayı 3 ile 6 ay kullanıyo ondan sonra hesaba yatırıyo şöyle düşünün günlük cirosu 50 bin tl olsun 30×50=1500 yani 1.5 trilyon at bankaya parayı getirisiyle borçları öde diğer para cebe kalsın işte bu asi firma böyle yapıyor varın gerisini siz düşünün bu firmadan alışveriş yapmayın

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok geç bile kalınmış bir karar umarım kimse mağdur olmaz, biz paramızı 6 ayda zor alabildik. Fiyatları uygun yazın insanlara satın parayı alın sonra ee ürün yok ha geldi ha gelecek diye diyeee bıktık. Arıyoruz 1 saat bekliyoruz 10 saniyede kapatıyotlar..

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben yaklaşık 12 yıl önce İstanbul bilişimden 2 adet Lcd TV aldım. Fiyatları diğer firmaların fiyatlarına göre çok çok uygundu. Ne ürünlerde ne de başka bir konuda sorun yaşadım. Ürünleri hala kullanmaktayım.

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Tuketicinin hatasi ve ya anlik yanilgiya dusmesi olabilir ama her halukarda bunu kullanip tuketiciyi bilincli sekilde magdur etmesi dolandirirciliktir son yillarda ulkeyi dolandiran dolandirana herkes bi ipin ucundan tutmuş soyup kacma gununu gun etme derdinde , ya sen bi kuruluşsun madem borc batagindasin batmak uzersin kapat online magazayi dimi ? Durumu aciklik getir su sebebler bu sebeblerden dolayi sikintilar yasiyoruz online satislari durdurma karari aldik hali hazirda stoklarimizida magaza dan temin edebilirsiniz diye , ama yok abi elinde olmayan stocklari satisa sunup paralarini alip binlerce insani bu kadar rahat nasil magdur edebiliyorsunuz bunun adi dolancilik işte insanimiz eskisi gibi uyanik olmasa cok yuklu bir paranin yerinde yeller esecekti cunki stocklari olmayan onlarca urunu halen satiyorlar insanlarin paralarini cekiyorlar , bunlarin pesinde tuketici degil devletin olmasi gerek ayni ciflik bank ve turevleri gibi onlarca insanin dolandirip is isten gectikten sonra islem yapmislar hic manasi yok giden gittikten sonra magduriyet cozulmedikten sonra hic birseyin kiymeti yok..

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Arkadaşlar bende Nisan ayı başlarında 7.800 TL Para gönderip televizyon siparişi verdim. Ben İstanbul bilişimi eskiden 2012 2015 yılları arası sipariş verdiğim ve bir Sorun yaşamadığım için Tereddütsüz parayı gönderdim. Dedikleri sürede ürün gelmeyince müşteri temsilcisine ulaşmaya çalıştım, bir türlü bağlantı kuramayınca ters giden birşeyler olduğunu farkettim. Sosyal medyadan da baktığımda benim gibi binlerce mağdur olduğunu görünce olayın boyutu değişti, şirketi araştırdığımda 2019 kasım ayında şirket müdürü değişmiş ve bu tarihten itibarinde startı başlatmışlar, 3 ay bu şekilde vatandaşın parası alıp iflas isteyeceklerdi, (benim düşüncem tabiki bu) pandeminin çıkması bunların işine geldi, pandemiyi fırsat bilip satış sitelerini aktif şekilde sipariş almaya devam edip Bu günlere geldiler. adliyelerin kapalı olması, sokağa çıkma ve şehir dışı ulaşım yasağı da olması Ben 15 Haziran icra daireleri açılacağı zaman iflas açıklarlar diye düşündüm, Hukuken birşey yapamıyorsun avukat bekleyeceğiz 15 haziranı Diyor, İstanbul’da yakınımı gönderdim Açıklar mı diye bayram öncesi dükkanda ne bulursan arabaya yükle dedim arkadaşıma 15 gün içinde iade edeceklerini söyledi Bana pek inandırıcı gelmedi, arkadaşım ben tekrar gelirim ödemezlerse arkadaşın yazılı kağıdını aldım dedi 4 Haziran günü hesabıma geçti, bu aya kadar devam etmelerinin nedeni acil olanları ödeyip yollarına devam etmeleri idi, herkes benim gibi yüklense idi 1 ay dayanamazlardı.

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Abi kaziklayanda gerizekalı kaziklananda gerizekalı ulkecek gerizekaliyiz

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  yıllar önce sitelerinden bilgisayar almıştım. uzun süre kullandım çok da memnun kalmıştım. piyasadan yaklaşık 700 tl daha uyguna gelmişti. yıllarca bir çok tanıdığım alışveriş yaptı hepsi de memnun kalmıştı.ancak bu yıl eşim telefon almak istemişti. yaklaşık 6000 tl ödeme yaptık ancak telefon gelmeyince biz de ücret iadesi istedik. abartmıyorum 30 defa müşteri hizmetleri ile görüşme yaptım her defasında atlattılar. bu durum yaklaşık 5-6 ay sürdü. son aradığımda nitelikli dolandırıcılık davası açacağımı ve evrakları hazırladığımı söyledim (ki bütün evrakları hazırdı). en onunda paramı zor da olsa iade aldım. duyduğum kadarıyla firma el değiştirmiş ve sonrasında da şikayetler bir hayli artmış. şanlıyım ki paramı alabildim. ücret iadesi alamıyorsanız nitelikli dolandırıcılık şikayetinde bulunun derim. daha sonrasında siz şikayetinizden vazgeçseniz bile kamu davasına dönüşeceği için paçayı kurtaramayacaklardır.

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Yaa arkadaşlar 200 300 TL daha ucuza gördüğünüz telefon beyaz eşya gibi ürünleri buradan alanlar,insan düşünmez mi bu telefon neden burada ucuz yapmayın ya,ben neden almadım çünkü belli nakite sıkışmış likite döndürmek istiyor,hic Bir firma aynı telefonu veya beyaz eşyayı 300 TL daha ucuza vermez, demekki bir sıkıntı var

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Sıkıntı yok dostum telefonu 15-30 iş günü geçtikten sonra kargoluyorlar fakat parayı peşin alıyorlar bu sürede parayı finans sektöründe isletiyorlar. Paradan para kazanıyorlar yani ürünü daha az karla satıyorlar fakat kârı başka sektörde kazanıyorlar altın kuru döviz Kuru günlük repo vs. Bir nevi havuz sistemi. Bu tür işlerde büyük sermayeyle oynamak gerekir onlarda likiteyi havuz sistemiyle besliyorlar.

  2. Ziyaretçi dedi ki:

   Bu firmadan insanlar daha önce de alışveriş yapıp sorun yaşamadığı için olabilirmi acaba adamlar yıllardan beri ucuza satıyordu sonradan zihniyet değiştirdiler ise alış veriş yapanın suçu ne

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben burada Hakkı beyin Maalsef Bir hatasını Görüyorum. Firma mağdur edibiyatı oynamıl ve Hakkı beyde bunu yemiş tarzında bir durum var videoda.. ters ibraz veya harcama itirazıda denen sismtemde olan ödemeler kredi kartı ile yapılan ödemelerdir bu tür işlemler sanal pos üzerinden yapılan çekimlerde söz konusu olup. siparişimi iptal istiyorum diyen hiç birkimsenin hesabına satıcı eft çıkmaz. yani hem ters ibrazdan hemde eft olarak 2 ödeme aldığını öüşterilerin inandırıcı bulmadım. burada firma kelime oyunları veya süreç hakkında Hakkı beyi yanıltıyorlar gibi..

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Silinen videonuzu izlemedim keşke silmeseydinizde bizde sipariş vermeseydik. Asıl sorun şu bu site hala faal olarak sipariş almaktadır ve bu açıkça dolandırıcılıktır. 11 yaşında çocuğumun biriktirdiği parayı gaspedicekler bende rahatmı duracağım emniyet memuru vatandaşımızı nasıl bir ruh haline soktularsa bende aynı durumdayım kıyamete kadar peşindeyim.

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Bence yeni bir video çek, adamlar Şirketi 2019 yılının sonunda %100 hissesini alakasız bir adama devretmişler ve olaylar ondan sonra başlıyor bahsedilen 10/11 Ayda 500 milyon TL tahsilat yapılıp ürün göndermemeleri, bu ılımlı konuşmalar yok iki defa iade parası almış müşteriler hepsi Fasa fiso, sizde yaltakcılık yapıyorsunuz gibime geldi, adamların niyeti hedefi belli, sildiğiniz videoyu izledim biraz bilginiz olsa 1 yıldır ithalat (Grey) ürün Türkiye’ye gelmiyor, konuştuğunuz sahış size ithalat tedariğimizde sıkıntı olduğundan %8 %10 oranında müşterimiz ürünün gönderemedik diyor, ya arkadaş bu adamlar Samsung türkiyemi, Apple Türkiye’mi, Xiomia Türkiye’mi, Sony Türkiye’mi ithalat sorunu yaşasınlar, neticede Apple gibi Samsung gibi distribütörlerden mal alıp satan sıradan bir firma kendi cahil sorularınızla ve verilen cevaplar ile ilk videoda Adamları akladınız ve yeni mağdurlar olmasına sizde yardımcı oldunuz. Yazıklar olsun size

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Paralarımızı iade edin önce!!! Aldığınız para karşılığında ürün göndermediniz zaten!!!

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  3 aydan fazla oldu urun aldim, 2 ayda gelmedi. Iptal ettim, 1 aydirda odeme yapmadilar. Siparis kod 2513926
  Ve hala internet satisi acik, insanlar urun aliyor. Yazikkkkkk

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Bundan sonra ucuz mal buldum diye atamazsın artık. Gerçi dayanamaz yine yaparsın sen. Seversin ucuzu, beleşi, bedavayı…

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu şirketin malesef 30000 kişiyi dolandırdığı halde, mahkemenin bu kararı vermesi çok yazık doğrusu, adamların madem likidite sorunu yoktuda neden milletin parasını iade etmiyorlar sormak lazım, şikayet etmediğim yer kalmadı, malesef hiç birinde de bı sonuca ulaşamadım ve işin garibi bu şirket faaliyetlerine bütün hızıyla devam edip milleti dolandırmaya devam ediyor, sayın devlet yetkilileri lütfen mağduriyetimizi gidermek adına bu şirkete biran önce kayyum atayıp kaptırdığımız paraları iade edilmesini sağlayın lütfen, mağdur insanlar olarak türk adaletine güveniyoruz, lütfen sesimize kulak verin

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  sen adamla röportaj yapıp sorun yokmuş herşey normal dedin milleti kandırdın adamlara milletti ezdirdin şimdi kıvırma. ondan kaldırdınız videoyu. kıvırmaya ne gerek var. hata ettik deyin kabulenin.

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  Kendi müşteri hizmetleri yok, Call centerla anlaşmışlar. Doğal olarak yaşanılan sorunlar için şirketten kimseye ulaşamıyorsun. Aldığım çamaşır makinesi çok geçte olsa geldi. İptal ettirdiğim bulaşık makinasının parasını ise yaklaşık 75 gün sonra bizzat şirket merkezine giderek zorla havale ettirdik. İstanbul Bilişim mi bir daha asla. Ucuz etin yahnisi bu kadarmış demekki.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Hangi semtte gittiğin merkez acaba?Çağlayandaki kapanmış diye duydum konkordato sürecinden sonra mı merkezlerine gittiniz ben de gitmeyi düşünüyorum açıklamalarınız için teşekkürler.

" İstanbul Bilişim konkordato ilan etti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İstanbul Bilişim konkordato ilan etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İstanbul Bilişim konkordato ilan etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi! Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi!
 2. 2 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
 3. 3 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
 4. 4 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
 5. 5 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
 6. 6 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
 7. 7 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
 8. 8 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
 9. 9 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 10. 10 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!