HES kodu için güncelleme yayımlandı


14 Ocak 2021 Perşembe 17:15
HES kodu için güncelleme yayımlandı

İstanbul’da 15 Ocak itibarıyla İstanbul Kart, HES kodu ile eşleştirilmeden kullanılamayacak. Bu kuralın son gününde, İstanbul Kart mobil uygulaması için HES kodunun tanımlanmasıyla ilgili geliştirme amacıyla güncelleme yayımlandı. Bu gelişmenin ardından birçok vatandaşın kafasında İstanbul Kart HES kodu eşleştirmesi nasıl yapılır? sorusu oluştu. Konu hakkındaki bilgileri sizler için derledik.

HES kodu için güncelleme geldi: HES kodu eşleştirmesi nasıl yapılır?

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemlere, toplu taşımada HES kodunun zorunlu tutulması da eklendi. Eşleştirme için ise bugün son gün olarak belirlendi. İstanbul Kart mobil uygulaması için ise HES kodunun tanımlanmasıyla ilgili güncelleme geldi. Sürüm 2.0.15 olarak adlandırılan güncellemenin boyutu ise 56,6 MB oldu.

Mobil uygulamaya giriş yapan kullanıcıları direkt olarak ‘HES kodu ekle’ penceresi karşılıyor. Çıkan pencereye tıklandığında ise HES kodunu soran bir ekran geliyor. Bu adımlar takip edilerek kart ile HES kodunun entegrasyonu gerçekleştirilebiliyor.

İstanbul Kart HES kodu güncelleme

HES kodu eşleştirmesinin web sitesindeki uygulaması ise değişikliğe uğramadı. İstanbulkart ile HES kodunu eşleştirmek isteyen kişiler, bu işlemi kisisellestirme.istanbulkart.istanbul adresinden yapabiliyor. Tek yapmanız gereken bu adresten istenilen işlemleri yapmak. Aşağıdaki videomuzdan detayları görebilirsiniz.

Bu entegrasyon sonrası, hasta veya temaslı vatandaşların bilgileri Sağlık Bakanlığı tarafından İBB’ye iletilecek. Böylece otomatik olarak bu gruptakilerin İstanbul Kart’ı askıya alınmış olacak ve toplu ulaşımda kullanılmayacak. HES kodu eşleştirmesi için belirlenen son tarih ise 15 Ocak.

İstanbul’da ise toplamda 34 milyon 260 bin 87 İstanbul Kart bulunuyor. Bu kartlardan 8 milyon 260 bin 87‘si kişiselleştirilmiş durumda. Anonim olan İstalbul Kart’lar ise kişiselleştirilecek.
yazarDeniz Keskin

1998 yılında doğan Deniz Keskin, medya alanına ilk adımını Aydın Doğan Lisesi’yle attı. İlk deneyimini Hürriyet Gazetesi’nde staj yaparak kazandı. Marmara Üniversitesi’nde eğitimine devam ediyor ve SDN bünyesinde çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 gün önce

Istanbul kartı temas dan dolayı askıya alınanların kartları ne zaman, nasıl tekrar açılacak, bunu bilen varmı?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 gün önce

bunun bir sonraki versiyonu aşı olmayanlar İstanbul kart kullanamaz olacak yani bu şekilde direk değil ama dolaylı aşı olmaya zorlayacaklar

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
5 gün önce

Ucunu koydular. Bunların ardından aşı olmayanları bankalar,devlet daireleri, hastaneler gibi yerler almayacak içeri. Aşı zorunlu mu ? Hayır cnm!

" HES kodu için güncelleme yayımlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HES kodu için güncelleme yayımlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HES kodu için güncelleme yayımlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!