İstanbul yeni bir deprem ile sarsıldı! İlk tepkiler


24 Eylül 2020 Perşembe 22:45
ABONE OL
İstanbul yeni bir deprem ile sarsıldı! İlk tepkiler

İstanbul bugün deprem gerçeği ile yeniden yüzyüze geldi. Marmaraereğlisi açıklarında saat 16.38’de meydana gelen 4.2 şiddetinde gerçekleşen  deprem ile sarsıldı. Sarsıntı sonrası sosyal medyada deprem trend topic haline geldi. İstanbul’un belirli yerlerinde meydana gelen bu deprem sonrası, akşam saatlerinde Marmara açıklarında 3.7 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

İstanbul bir kez daha deprem ile sarsıldı sosyal medyada gündem oldu

Gündüz meydana gelen deprem sonrası, saat 21.06 saatlerinde meydana gelen depremle birlikte twitter Türkiye gündeminde deprem ilk sıralara oturdu. Deprem yine Marmaraereğlisi’nin 22.73 km açıklarında Marmara Denizi’nde meydana geldi. Depremein derinliği ise 17.77 km olarak açıklandı. AFAD depremin büyüklüğünü 3,6 olarak açıkladı.

 

Kandilli Rasathanesi ise depremin gerçekleştiği konumu Silivri açıkları olarak belirledi. Depremin gerçekleştiği derinlik ise Kandilli verilerine göre 14.4 km olarak gerçekleşti. Kandilli Rasathanesi verilerine göre deprem büyüklüğü ise 3.7 olarak açıklandı.

istanbul deprem, marmara deprem, deprem, silivri deprem, 3,7 deprem

Kandilli’nin açıkladığı deprem bilgileri arasında dikkat çeken bir diğer gelişme ise Ege denizinde gerçekleşen depremler. Girit adası açıklarında da yarım saat arayla 4.0 şiddetinde ve 3.0 şiddetinde iki deprem meydana geldi. Tekirdağ Marmaraereğlisi açıklarında gerçekleşen deprem, İstanbul içinde de hissedildi.  Sosyal medyada paylaşılan bir çok tweete bakılırsa, İstanbul halkı deprem gerçeğini yeniden hatırlamış oldu.

İşte son gerçekleşen deprem sonrası paylaşılan tweetler:

 

istanbul deprem, marmara deprem, deprem, silivri deprem, 3,7 deprem istanbul deprem, marmara deprem, deprem, silivri deprem, 3,7 deprem istanbul deprem, marmara deprem, deprem, 3,7 deprem

Sizce ülke olarak deprem ile yaşamaya alışabildik mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
yazarVeyis Özen Ertuğ

Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan yazar, ilk gençliğinden itibaren yeni teknolojilere, teknoloji tarihine ve kültürüne merak duyuyor. Bu merakını okuyucusuna aktarmaya çalışan yazarın, Mobimag dergisi ile 2011 yılında başladığı teknoloji editörlüğü macerası, 2018 yılından beri SDN ailesinde devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Yavaştan Şener Üşümezsoy’un açıklamalarına gelmeye başladılar. Geçenlerde Ahmet Ercan diyordu ki şöyle olacak böyle olacak. Dün baktım, “bu deprem İstanbul depreminden bağımsız, İstanbul depremi de 2045’e kadar bence olmayacak, 7 küsürler olmayacak” dedi. Eeee? Bugüne kadar hiç böyle demiyordunuz, sadece Şener hoca bunu dillendirdi başından beri? İstanbul’da 6’yı aşkın deprem olmayacak gibi görünüyor bu durumda. Tabi 6 da dandik zemin ve apartman için yeterince yıkıcı ama “korkutma” işinden yavaştan vazgeçiyorlar gibi…

" İstanbul yeni bir deprem ile sarsıldı! İlk tepkiler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İstanbul yeni bir deprem ile sarsıldı! İlk tepkiler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İstanbul yeni bir deprem ile sarsıldı! İlk tepkiler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  2. 2 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  3. 3 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  4. 4 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  5. 5 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  6. 6 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!
  7. 7 Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme
  8. 8 Apple Watch almak için 5 sebep! Apple Watch almak için 5 sebep!
  9. 9 Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler
  10. 10 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik