İstanbul yeni bir deprem ile sarsıldı! İlk tepkiler


24 Eylül 2020 Perşembe 22:45
İstanbul yeni bir deprem ile sarsıldı! İlk tepkiler

İstanbul bugün deprem gerçeği ile yeniden yüzyüze geldi. Marmaraereğlisi açıklarında saat 16.38’de meydana gelen 4.2 şiddetinde gerçekleşen  deprem ile sarsıldı. Sarsıntı sonrası sosyal medyada deprem trend topic haline geldi. İstanbul’un belirli yerlerinde meydana gelen bu deprem sonrası, akşam saatlerinde Marmara açıklarında 3.7 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

İstanbul bir kez daha deprem ile sarsıldı sosyal medyada gündem oldu

Gündüz meydana gelen deprem sonrası, saat 21.06 saatlerinde meydana gelen depremle birlikte twitter Türkiye gündeminde deprem ilk sıralara oturdu. Deprem yine Marmaraereğlisi’nin 22.73 km açıklarında Marmara Denizi’nde meydana geldi. Depremein derinliği ise 17.77 km olarak açıklandı. AFAD depremin büyüklüğünü 3,6 olarak açıkladı.

 

Kandilli Rasathanesi ise depremin gerçekleştiği konumu Silivri açıkları olarak belirledi. Depremin gerçekleştiği derinlik ise Kandilli verilerine göre 14.4 km olarak gerçekleşti. Kandilli Rasathanesi verilerine göre deprem büyüklüğü ise 3.7 olarak açıklandı.

istanbul deprem, marmara deprem, deprem, silivri deprem, 3,7 deprem

Kandilli’nin açıkladığı deprem bilgileri arasında dikkat çeken bir diğer gelişme ise Ege denizinde gerçekleşen depremler. Girit adası açıklarında da yarım saat arayla 4.0 şiddetinde ve 3.0 şiddetinde iki deprem meydana geldi. Tekirdağ Marmaraereğlisi açıklarında gerçekleşen deprem, İstanbul içinde de hissedildi.  Sosyal medyada paylaşılan bir çok tweete bakılırsa, İstanbul halkı deprem gerçeğini yeniden hatırlamış oldu.

İşte son gerçekleşen deprem sonrası paylaşılan tweetler:

 

istanbul deprem, marmara deprem, deprem, silivri deprem, 3,7 deprem istanbul deprem, marmara deprem, deprem, silivri deprem, 3,7 deprem istanbul deprem, marmara deprem, deprem, 3,7 deprem

Sizce ülke olarak deprem ile yaşamaya alışabildik mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “İstanbul yeni bir deprem ile sarsıldı! İlk tepkiler”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Yavaştan Şener Üşümezsoy’un açıklamalarına gelmeye başladılar. Geçenlerde Ahmet Ercan diyordu ki şöyle olacak böyle olacak. Dün baktım, “bu deprem İstanbul depreminden bağımsız, İstanbul depremi de 2045’e kadar bence olmayacak, 7 küsürler olmayacak” dedi. Eeee? Bugüne kadar hiç böyle demiyordunuz, sadece Şener hoca bunu dillendirdi başından beri? İstanbul’da 6’yı aşkın deprem olmayacak gibi görünüyor bu durumda. Tabi 6 da dandik zemin ve apartman için yeterince yıkıcı ama “korkutma” işinden yavaştan vazgeçiyorlar gibi…

" İstanbul yeni bir deprem ile sarsıldı! İlk tepkiler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İstanbul yeni bir deprem ile sarsıldı! İlk tepkiler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İstanbul yeni bir deprem ile sarsıldı! İlk tepkiler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)