Okunma

İstanbul, Teknolojinin Kalbi mi Oluyor?


19 Mart 2012 Pazartesi 12:41
İstanbul, Teknolojinin Kalbi mi Oluyor?

Henüz piyasaya çıkmamış akıllı telefon, tablet, akıllı TV, çamaşır ve bulaşık makinesi, yazıcı ve ses sistemleri gibi geniş bir ürün yelpazesiyle gövde gösterisi yapan Samsung, bu tanıtım için İstanbul’u seçti.

Orta Doğu ve Kuzey Afrika‘daki ofisleri üzerinden çalıştığı iş ortakları ve gazetecilere sunacağı yeni teknolojileri Haliç Kongre Merkezi’nde gün yüzüne çıkaran firmanın üst düzey yöneticileri, sunuma başlarken İstanbul‘dan da övgüyle bahsettiler.

Özel röportajı izleyin

Yabancı misafirleri ziyaret eden ve yeni teknolojileri yerinde izlemek isteyen İstanbul Vali Yardımcısı Kazım Tekin ile gerçekleştirdiğimiz özel röportajda, teknoloji markaları için de giderek cazibe merkezi haline gelen İstanbul hakkında konuştuk.

Bu etkinliklerin sayısının artmasıyla beraber, Berlin, Hannover, Barselona, Las Vegas gibi fuar kentlerinden biri haline gelmesi mümkün olan İstanbul, hem ülkemizin tanıtımı hem de bölgesel ekonomik çıkarlar için etkili bir oyuncu olabilir.

:: İstanbul’un geleceğini nasıl görüyorsunuz?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “İstanbul, Teknolojinin Kalbi mi Oluyor?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye kim teknoloji merkezi olmak kim? Biz bu şartlarda ancak teknoloji tüketim merkezi olabiliriz. Ülkede en basit transistörü bile üretecek fabrikamız yok. Teknoloji adına tek atılımımız hammaddesi koreden gelen direnç fabrikası. o da kapanmak üzere zaten.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  teknoloji alanında çok büyük bir atılım elde ettik diyen arkadaş allah aşkına ne üretiyoruz teknoloji adına 🙂 bunlar boş işler. Samsung gelip tüm tvleri türkiyede üretse kime ne, kendimiz birşeler üretemedikten sonra… ülkede teknolojik aletlerden alınan vergielerle afrikadaki açlar doyar ya 🙂

 3. GridLuck dedi ki:

  Şehir dışında olduğum için gidemedim. Ama pişman ettiler doğrusu. O kadar çok taciz ettiler ki telefonla gelecek misiniz ? Nereden geleceksiniz ? Ne zaman geleceksiniz ? diye.. Sinir olmadım değil. Ayrıca konuyla ilgili de, Türkiye ve Türk markalarının at gözlüğü takarmışcasına belli bir çizgide yürümelerini hiç bir zaman tasvip etmiyordum. Nitekim Samsung ve yaptığı işler ortada -otomobil, beyaz eşya, bilgisayar, telefon- Türkiye’nin bu markadan çıkarması gereken çok ders olduğuna inanıyorum. En az bir markamızın Samsung kadar üretken ve başarılı olmasını dilerim.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye aldı başını gidiyor gerçekten teknoloji alanında çok büyük bir atılım elde ettik.

 5. Troy dedi ki:

  Bakalım sıradaki etkinlikler neler olacak?

" İstanbul, Teknolojinin Kalbi mi Oluyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İstanbul, Teknolojinin Kalbi mi Oluyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İstanbul, Teknolojinin Kalbi mi Oluyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "