İstanbul, Telekom Merkezi Olacak


27 Mayıs 2010 Perşembe 14:25
İstanbul, Telekom Merkezi Olacak

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom’un Invitel International’ı satın almasının ardından Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany ve Invitel International CEO’su Martin Lea ilk kez konuştu. Orta ve Güneydoğu Avrupa’da 16 ülkede 27 bin kilometrelik optik fiber ağı ile hizmet veren toptan data ve kapasite servis sağlayıcıları arasında yer alan Invitel International’ın hisselerinin yüzde 100’ünü 221 milyon euro karşılığında satın alımına ilişkin anlaşmayı imzalayan Türk Telekom, bu alım için yaklaşık 197 milyon euro ödeyecek.

Anlaşma, Türkiye’nin Orta Doğu ile Avrupa arasında karadan ses ve data köprüsü haline gelmesi açısından önem taşırken, Türk Telekom için Avrupa ve küresel pazara atılan güçlü bir adımı oluşturuyor. Coğrafi bir ”bağlantı merkezi” olma konusunda önemli konumda bulunan Türk Telekom, ”uçtan uca güvenilir hizmetler almaya önem veren” uluslararası data ve genişbant müşterileri ile arasındaki ilişkilerini anlaşma ile güçlendirecek.

Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, “Invitel International’ın 16 ülkeyi kapsayan 27 bin kilometrelik optik fiber ağı, Türkiye’nin tıpkı boru hatlarında oldu gibi telekomünikasyon alanında da bulunduğu coğrafi bölgede merkez ülke haline gelmesi ve İstanbul’un gelecek nesil (XaaS) bölgesel hizmetler için potansiyel bir hub olma potansiyelinin güçlendirilmesi açısından önemli bir fırsat sunuyor. İstanbul, bu alanda Frankfurt’a rakip olacak.” dedi.

:: Türk Telekom’un Invitel’i alması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İstanbul, Telekom Merkezi Olacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İstanbul, Telekom Merkezi Olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İstanbul, Telekom Merkezi Olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Reisin boykot edin dediği teknoloji şirketlerini sıraladık! Reisin boykot edin dediği teknoloji şirketlerini sıraladık!
  2. 2 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  3. 3 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  4. 4 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  5. 5 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  6. 6 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  7. 7 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  8. 8 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  9. 9 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  10. 10 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme