İstanbul, Telekom Merkezi Olacak


27 Mayıs 2010 Perşembe 14:25
İstanbul, Telekom Merkezi Olacak

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom’un Invitel International’ı satın almasının ardından Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany ve Invitel International CEO’su Martin Lea ilk kez konuştu. Orta ve Güneydoğu Avrupa’da 16 ülkede 27 bin kilometrelik optik fiber ağı ile hizmet veren toptan data ve kapasite servis sağlayıcıları arasında yer alan Invitel International’ın hisselerinin yüzde 100’ünü 221 milyon euro karşılığında satın alımına ilişkin anlaşmayı imzalayan Türk Telekom, bu alım için yaklaşık 197 milyon euro ödeyecek.

Anlaşma, Türkiye’nin Orta Doğu ile Avrupa arasında karadan ses ve data köprüsü haline gelmesi açısından önem taşırken, Türk Telekom için Avrupa ve küresel pazara atılan güçlü bir adımı oluşturuyor. Coğrafi bir ”bağlantı merkezi” olma konusunda önemli konumda bulunan Türk Telekom, ”uçtan uca güvenilir hizmetler almaya önem veren” uluslararası data ve genişbant müşterileri ile arasındaki ilişkilerini anlaşma ile güçlendirecek.

Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, “Invitel International’ın 16 ülkeyi kapsayan 27 bin kilometrelik optik fiber ağı, Türkiye’nin tıpkı boru hatlarında oldu gibi telekomünikasyon alanında da bulunduğu coğrafi bölgede merkez ülke haline gelmesi ve İstanbul’un gelecek nesil (XaaS) bölgesel hizmetler için potansiyel bir hub olma potansiyelinin güçlendirilmesi açısından önemli bir fırsat sunuyor. İstanbul, bu alanda Frankfurt’a rakip olacak.” dedi.

:: Türk Telekom’un Invitel’i alması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" İstanbul, Telekom Merkezi Olacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İstanbul, Telekom Merkezi Olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İstanbul, Telekom Merkezi Olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2