Okunma

İstanbul Yeni Havalimanı için dijital altyapı kuruldu


26 Ekim 2018 Cuma 11:38
İstanbul Yeni Havalimanı için dijital altyapı kuruldu

İstanbul Yeni Havalimanı için dijital altyapısı çalışmaları tamamlandı. Yüksek bir teknoloji için ortak çalışan Turkcell ve Huawei’nin kurduğu sistem yolculara neler sunacak?

Turkcell ve Huawei , Yeni Havalimanı’nın dijital alt yapısını kurdu. Bina içinde kurulan dijital şebeke, İstanbul Yeni Havalimanı’nı kullanan yolcuların 4.5G hızında kesintisiz internetten faydalanmasına olanak sağlayacak. Ayrıca yakın gelecekte hayata geçecek olan 5G teknolojisinden de yolcular yararlanacak.

İstanbul Yeni Havalimanı yolculara yüksek internet deneyimi sunacak

İstanbul Yeni Havalimanı için kurulan dijital şebekede Huawei’in ‘LampSite Sharing’ çözümü kullanıldı. Bu sistem yüksek insan ve iletişim yoğunluğu olan başka havalimanlarında da başarıyla kullanılıyor.  Kurulan teknoloji bilet kontuarları, geliş ve gidiş salonları, tax-free mağazaları gibi yoğun insan trafiği yerlerde de yüksek hızda ve geniş kapasitede mobil iletişim hizmeti sunacak.

İstanbul’un itibarına katkı yapacak

Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, “Dijitalleşme Turkcell için öncelikli bir strateji. Müşterilerimize geniş yelpazede servis ve en iyi deneyimi sunma çabasındayız. Tamamlanmak üzere olan havalimanımız hem ülkemizin ve hem de şehrin yeni kapısı. İstanbul’un ve Turkcell’in imajını yansıtması açısından çok önemli” dedi.

Huawei Small Cell Ürün Yöneticisi Peng Honghua ise, “Yeni Havalimanı yüksek trafik hacminin yanı sıra sunacağı yüksek kullanıcı deneyimiyle de İstanbul’un itibarına katkı sağlayacak” diyerek gerçekleştirilen projeden mutluluk duyduklarını açıkladı.

Kaynak: TechInside.com
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “İstanbul Yeni Havalimanı için dijital altyapı kuruldu”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Dünyanın En büyük havalimanı için alt yapı çalışması başladı

  2. Anonim dedi ki:

    Kore’de hava limanında internet ücretsiz ve baya yüksek hızlıydı umarım burdada yüksek hızlı free olur

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Destekliyorum, yola devam

" İstanbul Yeni Havalimanı için dijital altyapı kuruldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İstanbul Yeni Havalimanı için dijital altyapı kuruldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İstanbul Yeni Havalimanı için dijital altyapı kuruldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "