Okunma

İstanbul’dan Sonra 12 Çekirdek


31 Ağustos 2009 Pazartesi 11:24
İstanbul’dan Sonra 12 Çekirdek

AMD, G34 olarak da bilinen yeni nesil Opteron işlemcilerinin 2010′un ilk çeyreğinde piyasada olacağını doğruladı. Böylece, bu konuda uzun süredir ortalarda dolaşan söylentilerin gerçek olduğu ortaya çıkmış oldu.

AMD, İstanbul adını verdiği altı çekirdekli Opteron işlemcileri kısa bir süre önce piyasaya sürmüştü. Düşük güç tüketimiyle dikkat çeken İstanbul modelleri Intel’in Dunnington işlemcileri ile rekabet amacıyla piyasaya sürüldü ve çok iyi tepkiler aldı.

AMD’nin İstanbul’dan sonraki adımı olacak olan Magny Cours işlemcilerinin iki farklı model halinde piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Sekiz ve on iki çekirdekli iki model halinde piyasaya sürülecek olan Opteron 6000 serisi ya da diğer adıyla Magny Cours, İstanbul ile benzer güç tasarrruf özelliklerine sahip olacak.

:: AMD’nin yeni nesil Opteron işlemcisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “İstanbul’dan Sonra 12 Çekirdek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Best Cpu on Amd Opteron

" İstanbul’dan Sonra 12 Çekirdek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İstanbul’dan Sonra 12 Çekirdek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İstanbul’dan Sonra 12 Çekirdek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "