Okunma

İşte 2018’in en az güvenilen şirketleri!


27 Aralık 2018 Perşembe 10:16
İşte 2018’in en az güvenilen şirketleri!

Başta Facebook olmak üzere bir çok kurumun yaşadığı veri skandallarından sonra, dijital medya kullanıcıları kişisel bilgilerinin gizliliğinden emin olmak istiyor. Bildiğiniz gibi, günlük hayatta aktif olarak kullandığımız bir çok uygulama bizlerden kişisel bilgilerimizi talep ediyor. İşte 2018 yılının en az güvenilen şirketleri!

2018’in hemen başında yaşanan veri skandallarından sonra birçok şirket, yeni gizlilik politikalarını açıklayarak güven tazelemeye çalıştı. Yine de bu bilgilerin korunması adına atılan adımlar, son yaşanan krizlerden sonra kullanıcıların kafasında büyük bir soru işareti olarak kaldı.

2018 yılının en az güvenilen şirketleri – Facebook için kötü bir yıl

Araştırma şirketi Toluna tarafından aralık ayının başlarında 1000 kişiden oluşan bir ankete göre, katılımcıların yüzde 40’ı sosyal bir dev olan Facebook‘a güven duymadıklarını belirtti.

Araştırma şirketi Toluna, sosyal medya devinin bu derin güvensizliğinin, sadece çeşitli veri sızıntılarından ve gizlilik fiyaskolarından değil, aynı zamanda şirketin üst düzey yöneticileri olan Mark Zuckeberg ve Sheryl Sandberg‘in açıklamalarından da kaynaklandığını ekledi.

Toluna‘nın anket sonuçlarına göre, popüler sosyal medya platformunun bugüne kadar seçilen açık ara en güvensiz sosyal ağ olduğunu açıkladı. Listeyi oldukça düşük yüzde oranları ile Apple, Snapchat ve Microsoft sürdürürken yüzde 1 ile Netflix ve Tesla tamamlıyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “İşte 2018’in en az güvenilen şirketleri!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Facebook doğru da Türk Telekom niye..

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    benim için facebook ve turk telekom

  3. Anonim dedi ki:

    turktelekom niye yok. liste başı olması lazım.

" İşte 2018’in en az güvenilen şirketleri! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşte 2018’in en az güvenilen şirketleri! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşte 2018’in en az güvenilen şirketleri! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "