Okunma

İşte Avrupa’da İnternetin Hali


21 Nisan 2008 Pazartesi 21:00
İşte Avrupa’da İnternetin Hali
Avrupa Birliği içinde yapılan ve teknolojik ilerlemeyi konu alan araştırma raporunda verilen bilgilere göre, Avrupa Birliği vatandaşlarının %40’ı hiç internet kullanmıyor. Ayrıca Avrupa‘daki hanelerin %46‘sında internet erişimi bulunmuyor. Bunlara rağmen geniş bant internet erişimi konusunda da Avrupa’nın eli çok güçlü. Özellikle İskandinav ülkeleri ve Hollanda geniş bant internet konusunda dünya sıralamasında tepelerde olduklarından, ortalamayı oldukça yükseltiyorlar.

Yeni Üyeler, Türkiye’ye Yakın

AB’ye yeni katılan Doğu Avrupa ülkeleri ve eski üye Yunanistan’daki internet kullanım oranları ülkemizdeki manzarayı çağrıştırıyor. Ülkemizde geniş bant internet abonesi sayısı 5-6 milyon civarında; kullanıcı sayısı ise 20 milyon (~%30) olarak tahmin ediliyor. Ayrıntılı bir tabloyu bu adreste bulabilirsiniz.

Bilgi için: Commission of the European Communities Raporu (İngilizce belge, PDF, 215 KB)
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “İşte Avrupa’da İnternetin Hali”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Arkadaşlar tabloyu inceledim İRAN acayip internet kullanıyor. 2000-2007 arası % 7100 ilerlemiş 18.000.000 olmuş.

    Türkiye 71 Milyon nüfusa 16 Milyon kullanıcı.
    İran 65 Milyon nüfusa 18 Milyon kullanıcı….

  2. SDN Okuru dedi ki:

    neden olmasın……

" İşte Avrupa’da İnternetin Hali konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşte Avrupa’da İnternetin Hali ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşte Avrupa’da İnternetin Hali ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "