İşte Catalyst Production Suite Özellikleri


22 Eylül 2015 Salı 10:20
İşte Catalyst Production Suite Özellikleri

Sony uzun zamandır üzerinde çalıştığı yeni medya prodüksiyon yazılımını IBC’de görücüye çıkardı.

Amsterdam’da düzenlenen IBC 2015’te sahne alan Sony, içerisinde Catalyst Prepare ve Catalyst Edit yazılımlarının yer aldığı yeni Catalyst Production Suite yazılımını tanıttı.

Sony adına konuşan Sony Creative Başkan Yardımcısı John Freeborg, “Catalyst Production Suite, medya prodüksiyonunu daha verimli hale getirmek için tasarlandı. Bu maksatla Catalyst Prepare ve Catalyst Edit yazılımlarında gerçekleştirilen iyileştirmeler, yazılım paketinin verimliliğini artırarak medya hazırlama ve düzenleme aşamasında yeni bir esneklik ve hız seviyesi sunuyor. Müşterilerimizden aldığımız geri bildirimlere göre Catalyst Production Suite‘i sürekli olarak geliştirmeye devam ederek post prodüksiyonu daha da kolaylaştırmak ve prodüksiyon sürecini kısaltmak için çalışıyoruz.” dedi.

Catalyst Production Suite özellikleri

Catalyst Production Suite’in başlıca özellikleri ise şu şekilde;

Gelişmiş gezinme: Modern arabirim, dosya tabanlı verimli iş akışları için medyaya doğrudan erişim sağlıyor.

Daha kolay dosya bakımı: Klipleri rahatça organize edin, yeniden adlandırın ve NLE dostu formatlara dönüştürün.

Dönüştürme: Sony (AVC, XAVC, XDCAM ve Sony RAW), Apple (Mac® için ProRes), AVID (DNxHD) ve daha birçok temel formatı destekler.

EDL olarak dışa aktarım: Apple Final Cut Pro (*.fcpxml), Adobe® Premiere (*.prproj), AVID Media Composer (.aaf) ve Vegas Pro (.txt) formatlarını destekler.

Boşaltma: Birden fazla cihazdan doğrulamalı olarak eş zamanlı yedekleyin.

Verimli içe aktarım: Kopyalamadan önce klipleri ve meta verileri hızlıca önizleyerek zaman ve alandan tasarruf edin. Birden fazla klip için başlangıç/bitiş noktaları ayarlayın ve video kaydının yalnızca saklanmaya değer kısımlarını kopyalayın.

Daha iyi medya yönetimi: Doğru klipleri hızlı ve verimli bir şekilde kopyalayın, organize edin ve renklendirin. Düzenleme sürecinde zaman kazanmak için görsel senaryolar oluşturun. Geri bildirim almak için Sony Ci medya bulut platformu üzerinden paylaşın.

Klip yenileme: Flaşlı fotoğrafların olduğu etkinliklerden flaş bantları kullanarak klipleri onarın.

Güçlü video FX eklentisi desteği: Catalyst Edit, artık birçok dahili GPU hızlandırılmış video FX eklentisi içeriyor ve OpenFX (OFX) standardını destekliyor. Kullanıcılar artık 3.parti tedarikçilere ait özel efektler, filtreler, medya oluşturucular, geçişler ve daha fazlasını kullanabilir.

Güvenilir renk: ACES iş akışı desteği, renk yönetimi ve düzeltme işlemlerinin sektör standartlarını karşılamasını sağlar.

Zaman çizelgesi düzenlemesinde geliştirmeler: Parçaları yeniden düzenleyin, tüm klipleri seçin, sesi kısılmış parçaları daha etkili görselleştirin, iç içe geçmiş zaman çizelgelerini kolayca oluşturun ve daha birçok yeni işlevler kullanın.

Video sabitleme: Sallantılı aksiyon kliplerini, akıcı sahnelere dönüştürün.

Genişletilmiş düzenleme araçları ve özellikleri: Döngüde oynatma, kısmi veya tam proje rendering’i, kayıp medya içeriğini yeniden bağlama veya farklı dosyalarla değiştirme, J ve L kesimi oluşturma; dizileme düzenleme, geliştirilmiş Sony RAW performansı, hızlı ve ağır çekim için klip oynatma hızını kontrol etme ve kadraj görünümlerini dondurma, görüntü içinde görüntü kontrolü, kırpma ve yakınlaştırma kontrolü, klip ses seviyesi zarflamaları ve rendering sırasında ses kanalı yeniden yönlendirmesi.

:: Sony Catalyst Production Suite kullanmayı düşünüyor musunuz?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “İşte Catalyst Production Suite Özellikleri”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Sony Make believe agaaaa

" İşte Catalyst Production Suite Özellikleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşte Catalyst Production Suite Özellikleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşte Catalyst Production Suite Özellikleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 2. 2 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 3. 3 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 4. 4 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 5. 5 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 6. 6 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 7. 7 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 8. 8 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
 9. 9 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 10. 10 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!