Okunma

İşte Çevremizi Saran Asteroid’ler!


26 Eylül 2010 Pazar 18:52
İşte Çevremizi Saran Asteroid’ler!

Üzerinde yaşadığımız Dünyamız, Güneş Sistemi‘nin üçüncü gezegeni konumunda bulunuyor. Güneş’e nispeten yakın bir gezegen olmamız şüphesiz ki bizi göktaşı konusunda çok büyük avantajlı konuma sokuyor. Zira Güneş Sistemi içerisinde yer alan göktaşı kuşağındaki milyonlarca göktaşı, Dünya yerine daha büyük kütleli olan Jüpiter‘e doğru yol alıyor.

Diğer taraftan, tüm Güneş Sistemi‘ni saran Kuiper Kuşağı‘ndan kopup gelen göktaşları da Dünya’ya ulaşamadan bir gök cismi tarafından çekiliyor. Peki son 30 yılda keşfedilen göktaşlarını görmek ister misiniz? O halde videomuzu izleyin:

 

#y3/7d8bc89e72b51a83bb08e0a34ef9cac1.flv#

 

:: Uzaya ilgi duyuyor musunuz? Herhangi bir ekipman ile hiç gözlem yaptınız mı?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İşte Çevremizi Saran Asteroid’ler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşte Çevremizi Saran Asteroid’ler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşte Çevremizi Saran Asteroid’ler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "