Okunma

İşte Curiosity’nin Mars’a İnişi


07 Ağustos 2012 Salı 06:47
İşte Curiosity’nin Mars’a İnişi

Dün belki bizim sitemizde olmasa da radyo, televizyon, gazete, internet siteleri ve hatta yoldaki vatandaştan dahi duymuş olduğunuz üzere Curiosity adlı insansız uzay aracı Mars’a başarılı bir iniş gerçekleştirdi ve görevine başladı.

Tabii en çok merak edilen konu da Curiosity‘nin iniş anının görüntüleriydi. Curiosity’nin ilk gönderdiği fotoğraflardan pek bir şey anlaşılamasa da ardından gönderdiği 280 fotoğraf, Curiosity’nin inişi ve öncesindeki 2.5 saatlik dilimi kapsıyor.

Stop Motion olarak montajlanan fotoğraflar sayesinde de Curiosity’nin Mars’a nasıl iniş yaptığını açık ve net bir şekilde görebiliyoruz.

Sözü hiç uzatmayalım ve sizleri Curiosity‘nin iniş görüntüleriyle baş başa bırakalım.

İyi seyirler.

:: Sizce Curiosity, Mars’taki görevinde başarılı olabilecek mi?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “İşte Curiosity’nin Mars’a İnişi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  MARS ONE YOLCULARININ EN ERKEN 2023 EN GEÇ 2026’DA MARS GEZEGENİNE AYAK BASMALARI HALİNDE YAPACAK OLACAKLARI İLK İŞ MARS GEZEGENİNE GÖNDERİLEN YIPRANMIŞ KEŞİF ARAÇLARININ BAKIMINI YAPMALARI KENDİLERİ AÇISINDAN AVANTAJLI ***** GEÇEN SÜRE İÇERİSİNDE MARS GEZEGENİNE GÖNDERİLEN EN SON KEŞİF ARACININ (CURİOSİTY) ALTI TEKERLEĞİNDE YIPRANMALAR SÖZKONUSU.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bu marsta bir halt yok hala neden oraya giderler,heralde petrol filan arıyorlar yahut daha değerli olabilecek enerji kaynağı.(helyum,zenginleşmiş uranyum)tarzı biş***** bulurlar,çalışan kazansın.Bizde elmamı,armutmu tartışmaya devam edelim.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bayrak dikerse bu sefer dalgalanmaz

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bende küçükken hep astronot olmayı hayal ederdim, sonra büyüdükçe yanlış memlekette doğduğumu fark ettim 😀

 5. SDN Okuru dedi ki:

  cok supheciyim ikinci ay sakasi olmasin 😀

 6. SDN Okuru dedi ki:

  süper

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Ne muhteşem görüntüler ama.

" İşte Curiosity’nin Mars’a İnişi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşte Curiosity’nin Mars’a İnişi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşte Curiosity’nin Mars’a İnişi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "