Okunma

İşte Dijital İçeriklerin En Çok Satanı


20 Mart 2014 Perşembe 06:43
İşte Dijital İçeriklerin En Çok Satanı

Global Web Index‘in yapmış olduğu analizler sonucunda internet kullanıcılarının dijital içerik satın almada hangi türleri tercih ettiği ortaya çıktı. Film, dizi, e-book, müzik, oyun ve uygulama gibi 15′ten fazla seçenek bulunan listede %27 oran ile dijital ortamda müzik satın alma 1. sıraya oturuyor.

Daha çok yüksek gelirli kişiler dijital içerik satın alıyor

Daha ayrıntılı bir analiz sonucu ile bu %27 oranın içinde 25-34 yaş arasında bulunan ve yüksek gelire sahip olan erkeklerin olduğunu söyleyebiliriz. İnternet kullanıcılarının üçte biri ise dijital ortamda herhangi bir şey satın almayı akıllarının ucundan bile geçirmediklerini belirtiyor.

iTunes dijital müzik satışının artmasındaki en önemli faktör

Apple‘ın servisi iTunes‘un dijital müzik satışlarını arttıran en büyük faktör olduğunu belirtelim. Milyonlarca sanatçının albümlerinin yer aldığı iTunes‘ta, albümlerin CD sürümlerinden çok daha ucuza satılması kullanıcıları dijitale yöneltiyor.

Ülkelerin piyasası açısından farklılık gösteren bu duruma Vietnam‘ı’ ve Japonya‘yı örnek verebiliriz. Vietnam’da paralarını dijital ortamda harcamayı isteyen kişilerin sayısı oldukça fazlayken Japonya’da ise bu durum tam tersi. 

:: Dijital müzik içeriklerini satın alıyor musunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “İşte Dijital İçeriklerin En Çok Satanı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Emek yiyor diyen arkadaş bilgilendirme yapayım sana itunes satıcıların kendi ürünlerini kendi koydukları bir markettir apple kendisinin olmayan hiçbir ürünü oraya koyamaz market görevini üstlendiği için fiziksel marketler gibi bi pay alıyor app sstoreda bu %33 oranındadır .

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Korsana evet diyen arkadaşım umarım hayatta ufacık bir şey üretirsin de korsanını çıkartırlar seni batırırlar. Bu duyguyu umarım yaşarsın.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  12:44 – android taraftarıyım fakat apple telif hakkı vermeden müzikleri satamaz kardeş yanılıyorsun, dijital olarak satın alman fiziksel olarak satın almayla aynı şey

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Herşeyin beleş olduğu bir dünya hayal ediyorum

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Emek hirsizligi iOS alacak parayi bulabiliyorsan o albumleri de para verip alacaksin kardesim.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Android kullanıyorum herhangi birşey almayı aklımın ucundan bile geçirmiyorum korsana evet yükle apk yi devam.

" İşte Dijital İçeriklerin En Çok Satanı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşte Dijital İçeriklerin En Çok Satanı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşte Dijital İçeriklerin En Çok Satanı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "