İşte Facebook CEO’sunu Öfkelendiren Film


27 Eylül 2010 Pazartesi 13:30
İşte Facebook CEO’sunu Öfkelendiren Film

İlginç bir fikre sahip olan Facebook sitesi bugün 500 milyon kullanıcısıyla birlikte dünya çapında büyük bir çılgınlık haline geldi. Çoğu insanın hayatının değişmez bir parçası olan Facebook, giderek genişleyen sosyal ağ kavramanın yapı taşlarından biriydi.(Facebook Bile Çökerse…)

Bugün 26 yaşında Mark Zuckerberg ve arkadaşlarının Harvard’da öğrenciyken bu siteyi nasıl kurduklarını ve sonucunda nasıl bir birlerine düşman olduğunu anlatan bu film önümüzdeki cuma günü New York film festivalinde gala gecesini düzenleyecek.

Video: Facebook Fikri Nasıl Ortaya Çıktı?

#y3/21384ee97e22aae7cd728842b933f421.flv#

Ancak bazı şanslı basın mensupları ön gösterim sayesinde Social Network (sosyal ağ) adlı bu yapımı izleme şansına sahip oldu. Zuckerberg ve arkadaşlarının gerçek hikayesini konu alan yapım, uzun süredir Facebook takipçileri tarafından merakla bekleniyordu.

Film Hangi Konuyu İşleyecek?

Filmi izleyen basın mensupları, Sosyal Ağ‘ın drama ağırlıklı bir yapım olduğunu ve konu olarak tüm Facebook kullanıcılarını ilgilendiren bazı gerçekleri ortaya çıkarttığını berlitti.

Zuckerberg‘ın arkadaşlarıyla okulda bulunan kızların resimlerine puan vererek vakit geçirmesiyle ortaya çıkan Facebook fikrinin nasıl kısa sürede çılgınlık haline geldiğinin değinen film sosyal ağ kavramanın arkasında dönen olayları gözler  önüne serecek.


Zuckerberg filmin yaratıcığı kötü imajı azaltmak için Amerika’daki bazı okullara kişisel servetinden 100 milyon dolarlık bahışta bulundu

Sıradan bir öğrencinin kısa sürede dünyanın en popüler insanı haline gelmesini anlatan Socaial Network Facebook CEO’sunun röportajlarında asla cevaplamadığını bir soruyu da tekrar gündeme getiriyor. Fikrin orjinalliğini sorgulayan yapım, sıkı dostların para ve hırs uğruna nasıl düşman hale geldiğini işleyecek.

Zuckerberg Filmi Neden Protesto Ediyor?


Fight Club (Dövüş Kulübü), Se7en ve The Curios Case of Benjamin Button (Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi) gibi filmlerin yönetmeni olan DavidFincher’ın imzasını taşıyan film hâlâ sonuçlanmamış Facebook patent davalarının hikayesini de içeriyor.

Öte yandan büyük ses getireceği kesin olan filmin ana kahramanı ise filmi boykut etmiş durumda. Mark Zuckerberg katıldığı televizyon programlarında ‘Sosyal Ağ’ filmine hiç bir destek vermediğini ve bu yapımı protesto ettiğini açıklamıştı.


Alt tarafta  Facebook’u kuran gerçek karakterler üstte ise filmde onları canlandıran oyuncular bulunuyor

Amerika’da 1 Ekim 2010 tarihiyle vizyona girecek olan filmden sonra, çoğu kullanıcının Facebook yaşamlarını tekrar gözden geçirmesi bekleniyor.

Zombie Land filmiyle çıkış yapan Jesse Eisenberg’in Mark Zuckerberg canlandırdığı yapımda, 90’lı yıllarda MP3 paylaşımını kolay hale getiren ve  tüm dünyanın büyük tepkisini çeken Napser programının hazırlayıcısı olan Sean Parker’ı ise şarkıcı Justin Timberlake hayat verecek.

:: Sizce Sosyal Ağ filmiyle birlikte Facebook’un abone sayısında bir düşüş yaşanacak mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “İşte Facebook CEO’sunu Öfkelendiren Film”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  justin timberlake mi :))

" İşte Facebook CEO’sunu Öfkelendiren Film konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşte Facebook CEO’sunu Öfkelendiren Film ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşte Facebook CEO’sunu Öfkelendiren Film ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 2. 2 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
 3. 3 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 4. 4 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 5. 5 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
 6. 6 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
 7. 7 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
 8. 8 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 9. 9 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 10. 10 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?