İşte Galaxy S20 Ultra’nın DxOMark selfie performansı!


04 Mayıs 2020 Pazartesi 18:00
İşte Galaxy S20 Ultra’nın DxOMark selfie performansı!

Samsung’un tartışmalı telefonları arasına gerin Galaxy S20 ailesi yakın zaman önce oyun performansında beklentileri karşılayamamıştı. Bunun yanında Samsung Galaxy S20 Ultra DxOMark puanı da gelmişti. Kamera tarafında iddialı olan telefon maalesef genel kamera performans sıralamasında 122 puan ile yedinci telefon olarak yer almıştı. Şimdi ise Galaxy S20 Ultra için DxOMark selfie performansı ortaya çıktı! Sonuç şaşırtıyor.

Galaxy S20 Ultra için DxOMark selfie performansı nasıl?

Geçen hafta açıklanan genel kamera performansında görüldüğü üzere  Galaxy S20 Ultra için 122 puan aldığı yayımlanmıştı. Telefon bu puan ile birlikte ilk 10’da yerini almıştı. Şimdi ise Galaxy S20 Ultra için DxOMark özçekim(selfie) performansı ortaya çıktı. Telefonun Huawei P40 Pro‘dan sonra ikinci sırada yer alıyor olması telefon için oldukça başarılı.

Birçok insan için artık özçekim kamerası çok önemli. Görüşmelerini ön kamera ile yapan insanlar, fotoğraflarını ve videolarını çekmek için de bu kameraya güveniyor. Özellikle yeni ve yüksek performanslı telefonlarda ön kamera performansının yüksek olması bekleniyor. Samsung’un S20 Ultra’sı ise bu testten geçmiş gibi duruyor.

Galaxy S20 Ultra icin DxOMark selfie

Ön kamerada pozlama ve kontrast için 87 puan rekoru kıran telefon modelinin iyi  aydınlatılmış veya karanlık çekimler olsun tüm aydınlatma koşullarında doğru pozlamalara sahip olduğu söyleniyor. Android telefonların genel problemi olarak gösterilen renklerin doğru aktarılmaması sorununu çözmüş olan Samsung, bu modelde doğal ışıklı fotoğrafların ortaya çıkmasını sağlıyor.

Galaxy S20 Ultra icin DxOMark selfie

Düşük ışık koşullarında kameranın istenildiği gibi performans göstermediği aktarılıyor olsa da yine de ortalama olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte bokeh efektine sahip olmasıyla birlikte başarılı bir özçekim kamerası sunuyor.

Ön kameradaki 4K 30 fps video, başarı ayrıntılara, canlı renklere ve geniş alan derinliğine sahip görüntüler sağlıyor. Her şeyden öte genel olarak bakıldığında Samsung Galaxy S20 Ultra, beklentileri karşılayabilecek bir telefon olarak karşımıza çıkıyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
8 ay önce

samsung telefonları altın tepside sunsa dahi benim için bitmiştir
sonun nokia dan farksız olacak

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
8 ay önce

Sen git o kalitesiz xiaomi nin kölesi ol

" İşte Galaxy S20 Ultra’nın DxOMark selfie performansı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşte Galaxy S20 Ultra’nın DxOMark selfie performansı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşte Galaxy S20 Ultra’nın DxOMark selfie performansı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  2. 2 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  3. 3 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  4. 4 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  5. 5 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  6. 6 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  7. 7 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  8. 8 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  9. 9 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  10. 10 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!