Okunma

Geleceği Görmeye Hazır mısınız?


24 Aralık 2010 Cuma 09:30
Geleceği Görmeye Hazır mısınız?

Çağımızın en ilginç teknolojik gelişmelerinden, GPS sistemleri ve yapay zeka programları gelecekte ne kadar gelişebilir? Cambridge Üniversitesi’nin üzerinde çalıştığı bir proje bu konuda en net cevabı veriyor.

Üniversite bu konudaki ilerlemeyi yazılımsal bazda yapmak yerine fiziksel bir devrim üzerinde çalışıyor. Cambridge‘in resmi YouTube kanalında her hafta üniversite bünyesinde geliştirilen bir proje belgesel haline getirilip izleyicilere sunuluyor.

 

http://www.youtube.com/v/whCJ4NLUSB8?fs=1&hl=en_US

Bilgisayarınızla Yüzyüze Sohbet Edeceksiniz

İşte üniversitenin yeni projesi. Robot yüzleri ve mimik yakalama programlarını kullanan araştırma grubu oyun karakterlerinden GPS cihazlarına kadar birçok ürünü robot yapmak için uğraşıyor.

Yakın gelecekte, bilgisayarınız insan suretinde karşınızda bulunacak ve siz yokken olanları tek tek anlatacak. GPS cihazınız ise co-pilot gibi yan koltuktan size direktifler verecek.

İşte sistemin nasıl çalıştığını anlatan belgesel filmi.

:: Bu teknolojinin yaygınlaşmasıyla birlikte sizce günlkü hayatınızda neler değişecek?

 

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Geleceği Görmeye Hazır mısınız? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Geleceği Görmeye Hazır mısınız? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Geleceği Görmeye Hazır mısınız? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "