İşte İnsan Gücüyle Çalışan Otomobil


09 Ağustos 2010 Pazartesi 09:30
İşte İnsan Gücüyle Çalışan Otomobil

Elektrikli araçların sıkça anılmaya başladığı şu günlerde, sadece büyük firmalar değil, kişisel çalışanlar da petrol kullanımından uzak duruyor. Bunlardan biri de profesör Charles Samuel Greenwood’un tasarımı. HumanCar adını verdiği araçta, hem elektrikli bir motor, hem de pedal çevirerek güç üretebileceğiniz bir sistem yer alıyor.

2006’dan bu yana geliştirilen otomobil, insan gücüyle çalışmaya başlıyor ve ardından kontrolü elektrikli motor alıyor. Bu sayede saatte yaklaşık 50 km hıza çıkabilen araç, çevreye en ufak bir zarar dahi vermiyor.

HumanCar Görüntüleri – 1

HumanCar Görüntüleri – 2

HumanCar Görüntüleri – 3

 

:: HumanCar’ı beğendiniz mi?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İşte İnsan Gücüyle Çalışan Otomobil konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşte İnsan Gücüyle Çalışan Otomobil ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşte İnsan Gücüyle Çalışan Otomobil ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "