İşte sosyal medyada en çok paylaşılan gönderi türü


04 Mayıs 2021 Salı 08:36
ABONE OL
İşte sosyal medyada en çok paylaşılan gönderi türü

Pandemi sebebiyle evde geçirilen vakit sosyal medya kullanımını arttırdı. Gerçek ortamda bir araya gelemeyen birçok insan sanal ortamlarda sohbet ediyor, içerik paylaşıyor.

Özellikle Instagram ve Facebook gibi sosyal medya platformları en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Socialbakers’in, 2021’in ilk çeyreği için yaptığı çalışmalar; Facebook ve Instagram’da en çok hangi tür gönderinin paylaşıldığını gözler önüne seriyor.

Instagram ve Facebook’ta en çok paylaşılan gönderi türü belli oldu

Socialbakers’in aktardığı bilgilere göre Facebook’ta, paylaşılan gönderilerin çoğunu yani yüzde 71,2’sini görseller oluşturuyor. İkinci sırada yüzde 16,6’yla videolar yer alırken; üçüncü sırada ise yüzde 8,6 ile bağlantılar (linkler)bizi karşılıyor. Raporun devamında yüzde 2,8’lik kısmı durum oluştururken; yüzde 0,7’sinde ise canlı videolar yer alıyor.

Instagram’a geçtiğimizde ise en çok paylaşılan gönderi türü yüzde 65,5 ile yine görseller oluyor. İkinci sırada yüzde 18,6 ile carousel gönderiler (birden fazla fotoğrafın eklendiği gönderiler) yer alırken; üçüncü sırada yüzde 15,9 ile videolar yer alıyor.

iste-sosyal-medya-da-en-cok-paylasilan-gonderi-turu

Dünya genelinde en çok paylaşılan gönderi fotoğraf oldu

Paylaşılan raporun devamında ülkelerin sosyal medya kullanımlarına da yer veriliyor. Socialbakers’in ülke bazında aktardığı rapor ise şöyle:

iste-sosyal-medya-da-en-cok-paylasilan-gonderi-turu

Firmanın araştırmasına göre marka işbirliğiyle paylaşılan Facebook gönderilerine en çok yorum yapan ülke yüzde 15,8 ile Mısır oldu. Mısır’ı yüzde 14,7 ile Hollanda takip ederken üçüncü sırada ise yüzde 14,5 ile Zimbabve yer alıyor.

iste-sosyal-medya-da-en-cok-paylasilan-gonderi-turu

Sosyal medyada en çok gönderi paylaşan ülkeler de belli oldu. Fransa yüzde 14,6 ile ilk sırada yer alırken, ikinci sırada yüzde 12,3 ile Singapur bizi karşılıyor. Türkiye ise bu listede 45. sırada bulunuyor.
yazarEnes Emre Kılınç

Çocukluğundan beri meraklı olduğu bilim ve teknoloji alanlarında içerik üretmeyi seven Enes Emre aynı zamanda Biyomedikal Mühendisliği okuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" İşte sosyal medyada en çok paylaşılan gönderi türü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşte sosyal medyada en çok paylaşılan gönderi türü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşte sosyal medyada en çok paylaşılan gönderi türü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!