Okunma

İşte Sosyal Ölçümlemenin Yeni Patronu


28 Mart 2014 Cuma 06:00
İşte Sosyal Ölçümlemenin Yeni Patronu

Çeşitli sosyal ağlarda kullanıcıların popülaritesini ölçümleyen Klout servisi, Lithium Technologies tarafından satın alındı. İlk olarak geçtiğimiz ay ortaya çıkan satın alma haberlerinde son olarak rakamlar konuştu: Lithium Technologies 200 milyon dolar karşılığında Klout servisinin ve dolayısıyla sosyal medyadaki en yaygın popülarite ölçüm aracının yeni patronu oldu.

Klout servisine Twitter, Facebook, Foursquare, YouTube ve diğer sosyal ağ hesaplarınızla giriş yaptığınızda, geliştirilen algoritma sizin ve etkileşimde bulunduğunuz kişilerin ilgili sosyal ağdaki genel konumu değerlendiriliyor. Sonuç olarak ise 100 üzerinden bir puan veriliyor. Sosyal medya kullanıcılarını etkilerine göre puanlayan Klout, çeşitli sosyal analitik platformları tarafından da standart olarak kullanılıyor.

:: Klout kullanıyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “İşte Sosyal Ölçümlemenin Yeni Patronu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Erhan reyiz one piece izliyomuşsun. cansın 😀

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Klout ne demek? kilot falan mı kast ettiniz?, bu nasıl yorum 😀

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Klout ne demek? kilot falan mı kast ettiniz?

" İşte Sosyal Ölçümlemenin Yeni Patronu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşte Sosyal Ölçümlemenin Yeni Patronu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşte Sosyal Ölçümlemenin Yeni Patronu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "