Okunma

Dinozorlar Nasıl Yaşam Buluyor?


14 Ocak 2011 Cuma 13:40
Dinozorlar Nasıl Yaşam Buluyor?

Bir zamanlar dünyanın en baskın canlılar olan dinazorlar, bir meteor felaketi sonucunda yok oldular. Soyları tükenen bu canlılar hem popüler kültürün hem de bilimin en büyük ilgi alanlarından biri.

Arjantin’de bulunan dünyanın en büyük dinozor müzesi Triassic Park bu canlıları tekrar ete ve deriye kavuşturup insanlara sergiliyor.

VİDEO: Bir Dinozorun doğuşu

http://c.brightcove.com/services/viewer/federated_f9?isVid=1

Triassic Park’ın en son üyesi ise geçtiğimiz aylarda fosilleri bulunan ve şimdiye kadar bilinmeyen bir tür oldu. Eodromaeus adlı dinazor, 230 milyon yaşında ve boyları 1.2 metre civarında.

Uzmanlar tarafından uygun şekilde etlendirilen canlı, zehir salan bezeleri sayesinde en yırtıcı dinozorlara karşı bile kendini savunabiliyordu.

:: Dinazor parkları ilginizi çekiyor mu? Sizce bu türler hakkında yeterince bilgimiz var mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Dinozorlar Nasıl Yaşam Buluyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ufak detaylari kemikten çıkarmak acayip saçma bu işin

  2. cgrszone dedi ki:

    İlginç

" Dinozorlar Nasıl Yaşam Buluyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dinozorlar Nasıl Yaşam Buluyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dinozorlar Nasıl Yaşam Buluyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "