Okunma

İşteiş Rehberi 2009 Yayınlandı


03 Temmuz 2009 Cuma 07:20
İşteiş Rehberi 2009 Yayınlandı

Türkiye’nin iş ve insan kaynakları sitesi Yenibiris.com, Yeni Mezunun İş Rehberi İşteiş 2009 ile yeni mezun gençlere rehberlik etmeyi sürdürüyor. İş hayatına atılacak gençlerin profesyonel yaşama dair pek çok soruya yanıt bulmalarını sağlayan ve bu yıl dördüncüsü yayımlanan rehberin ana teması ise “Çalışmak Mutluluktur!”

Mutlu bir hayat sürmenin en önemli şartlarından birinin severek yapılan bir işte çalışmak olduğuna inanan Yenibiris.com, 40 bin adet basılan ve 59 üniversitede ücretsiz olarak dağıtılan İşteiş 2009’da başarılı bir kariyere giden yol haritasını çiziyor. Oldukça kapsamlı bir içeriğe sahip olan rehberde, yeni mezunlara, başarılı olabilecekleri alanları belirleyebilmeleri için kendilerini nasıl değerlendirmeleri gerektiği gösteriliyor.

 

İşteiş 2009 Rehberi, üniversitelerin kariyer merkezleri, mezun dernekleri veya öğrenci kulüpleri aracılığı ile öğrencilere ücretsiz olarak sunuluyor.

 

Profesyonel yaşama adım atmak üzere olan gençler için altın değerindeki İşteiş 2009 ayrıca, özgeçmiş hazırlamanın incelikleri, sektör ve meslek dallarının özellikleri, ilk iş randevusunda neler yapılması gerektiği ve günümüzün popüler meslekleri hakkında önemli bilgiler de veriyor.

Rehberde meslek lisesi ve meslek yüksekokulu mezunlarına özel bir bölüm de bulunuyor. Söz konusu bölümde MEB Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları Mezunlarının İzlenmesi Projesi kapsamında yapılan bir anketin ipucu olabilecek sonuçlarına yer veriliyor.

:: En iyi insan kaynakları sitesi sizce hangisi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İşteiş Rehberi 2009 Yayınlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İşteiş Rehberi 2009 Yayınlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İşteiş Rehberi 2009 Yayınlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "